Архиєрейська Божественна Літургія у с. Братишів

У неділю, 10 листопада, парафіяни храму Успення Пресвятої Богородиці с. Братишів молились Божественну Літургію спільно з єпархом Коломийським кир Василієм Івасюком, з нагоди завершення тижневих місій.

У часі богослужіння владиці співслужив парох о. Іван Гуцуляк разом з отцями -редемптористами.

Євангеліє цього дня пригадує науку Ісуса Христа – притчу про сіяча. У своїй проповіді єпископ пояснив присутнім про що йде мова у повчанні Спасителя.

“Ця притча в першу чергу звертає нашу увагу на вміння слухати і чути: “Хто має вуха, щоб слухати, – нехай слухає!” (Лк.8:8), – сказав проповідник. – Тому наше завдання знайти цьому повчанню практичне застосування у житті. Давайте почуємо Слово Боже: насіння, що впало на чотири різні види ґрунтів символізують наше сприйняття. Перша людина не здатна сприймати науку, бо її вуха неначе втоптана дорога. Слух другої людини, як кам’янистий ґрунт, і вона хоча чує, але не дає можливості пустити коріння доброму слову. У третьої людини вуха заросли терням, покрилися колючими і не має шансів насінню прорости. Четверта людина підготовлена і здатна почути голос Божий. Тому її душу порівнюють до добре обробленої землі. В усіх чотирьох випадках насіння однакове і той самий сіяч, відмінність полягає тільки в слухачах. Троє слухачів не слухають Бога, бо мають жорстоке серце і неглибоке духовне життя та заклопотаний розум. Задумайтесь, адже ми також були різним ґрунтом і по-різному сприймали істину та реагували на неї”.

Завершуючи проповідь, кир Василій закликав парафіян дослухатись Божого Слова, бо воно має неймовірну силу: “Бог сказав кілька слів і створив Землю. Якщо Божі слова вкорінюються в нашому житті, тоді ця сила діятиме і у нашому житті”.

По завершенні богослужіння о. Іван Гуцуляк від імені парафіяльної громади подякував архиєрею за душпастирську опіку та запев у щирих молитвах.

Джерело: пресслужба єпархії

 


Новини єпархії