Архиєрейська Божественна Літургія на парафії м. Яремче

22 грудня християни торжественно вшановують свято Непорочного Зачаття Богородиці – матері Ісуса Христа. З нагоди свята єпарх Коломийський владика Василь Івасюк відслужив Божественну Літургію у храмі Різдва св. Івана Хрестителя м. Яремче.

За богослужінням Його Преосвященству співслужив парох храму о. Мирослав Бойко.

На початку своєї проповіді владика Василь зазначив: “ми прийшли сьогодні до храму вшанувати батьків Діви Марії – Йоакима і Анну та прославити Господа нашого Ісуса Христа”.

Далі проповідник розповів про значення свята і зосередив увагу на цінності подружжя.

“Господь Бог сотворив сім’ю: чоловіка і жінку та наказав їм “Будьте плідні й множтеся і наповняйте землю” (Бт.1:28). Джерелом людського життя є сила Божа, але аж ніяк сила людини. Пригадаймо безплідних і праведних Сару з Авраамом, на котрих виповнилася обітниця і вони на старості літ народили сина. Батьки Івана Хрестителя – Захарія й Єлизавета також були безплідні, але силою та милосердям Божим зачали дитинку. Нинішнє свято є дуже подібним до тих попередніх, але й дуже відмінне. Йоаким і Анна – побожні і неплідні співдіють з Божою силою, тому родина отримує дар життя від Бога. З моменту зачаття Анною в історію людства входить особа Пречистої Діви Марії. Вона отримала звільнення з-під влади первородного гріха, від усякого зла і смерті під особливим діянням Святого Духа в лоні своєї матері”.

Також владика Василій додав, що йому дуже шкода українську молодь, адже багато з них не знають, чого хочуть у житті.

“Дівчата і хлопці кажуть, що вони не готові створювати сім’ю, уникають відповідальності, але зустрічаються і більше того… Вони мають свої людські плани, в яких легко розчаровуються. Тут завдання духовенства і сестер монахинь допомогти молодим відкрити Божий план. І найголовніше, напевно, серед них є покликання до монастиря і їх тільки треба невтомною працею підняти”, —вважає єпископ.

Наостанок кир Василій побажав сім’ям щоденно в любові та служінні здійснювати своє благословенне покликання.

Закликаю усіх піднести щирі молитви до Непорочної Діви Марії і благати у Неї заступництва та допомоги, щоб зберегти сім’ї щасливими. Сім’я – це єдиний справжній рахунок у банку. Не залишайте його порожнім ніколи. Щодня кладіть на нього любов, прощення, вірність і жертовність. Відсотки з такого капіталу є воістину незліченними”.

Після Літургії владика склав подяку пароху і всім присутнім за старання для розвитку місцевої церкви. Отець Мирослав у свою чергу подякував владиці за спільну молитву, повчальне слово та батьківську опіку над їхньою парафією.

Джерело: пресслужба єпархії


Новини єпархії