Архиєрейське богослужіння на парафії смт. Обертин

26 травня відбувся архиєрейський візит єпископа Коломийського кир Василія (Івасюка) на парафію свв. Кирила і Методія смт. Обертин.

На церковному подвір’ї дорогого гостя спільно зустріли діти, парох о. Ярослав Біляїв, сотрудник о. Юрій Друляк та парафіяни. Після щирих вітань розпочалась Архиєрейська Божественна Літургія, за якою владиці співслужили священики храму та адміністратор Катедрального собору м.Коломиї о. Володимир Білослудцев.

Свою проповідь кир Василій виголосив на тему євангельського читання: “нині вшановуємо пам’ять жінки самарянки, яка удостоїлася великої честі – розмовляти з Христом Спасителем біля колодязя Якова. Вона стала першою зі жінок благовісницею серед свого народу про Месію Спасителя”, – сказав єпископ.

Далі проповідник зауважив, що Христос приходить найшвидше до всіх втомлених й обтяжених та відкинутих людьми на цьому світі.

“Жінка самарянка якраз належала до найбільш зневаженого та знеславленого народу. Тому Христос часто виявляв свою особисту любов до самарян і навіть ставив їх за приклад іншим народам. Ці люди жили на землі, яка була роздоріжжям для різних розбійників і завойовників, але попри те вони були мирними селянами і нікого не чіпали. Однак, такий спосіб життя не став завадою для військ, які нападали на них з півдня і півночі. Вороги топтали їхню землю і знищували працю, аж поки жорстокий цар ассирійський не підкорив їх та став використовувати як рабів на своїх полях і садах. Він переселив більшу частину самарян до чужих країв, а на їх місце заселив інші народи, щоб зовсім знищити самарян і змішати їх з іншими людьми. Доля нашого українського народу дуже подібна до долі самарянського. Наші люди нині знесилені і зневажені чужими поневолювачами. Простягають руки помочі то на схід, то на захід,, шукають виходу з кризи і допомоги на лікування своїм дітям, бо немає доброї праці“, – продовжував владика.

Завершуючи своє повчання кир Василій додав: “Народ самарянський зневажений людьми в минулому і тепер високо піднесений Христом. Тому ми, браття, з більшою певністю віримо, що й до українського народу чим більше зневаження людське, тим ближча ласка Божа”. 

Після богослужіння владика вручив грамоту меценату Богдану Станіславському від Глави і Отця УГКЦ Блаженнішого Святослава з нагоди його п’ятдесятиріччя. Приєднуючись до вітань духовного лідера греко-католиків, кир Василій подякував ювіляру за постійні багаторічні труди для блага Церкви Христової. Після многоліття відбулося мирування, приступаючи до якого парафіяни отримали іконки матері Божої Коломийської.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії