«Апостол Петро – взірець правдивої віри. Апостол Павло – великий проповідник правди і слава Церкви», – владика Василій Івасюк на храмовий празник верховних апостолів Петра та Павла у Дорі.

Сьогодні, 12.07.2021 р. Б., коли наша свята Церква вшановує святих первоверховних апостолів Петра й Павла, Преосвященний владика Василій Івасюк відвідав парафію с. Дори (урочище Товстий Діл), Яремчанського протопресвітеріату.

В цей святковий та радісний день парафіяни с. Дори (урочище Товстий Діл) відзначають у своїй церковці, присвяченій двом великим Христовим апостолам, Петрові та Павлові, храмове свято. З цієї нагоди Преосвященний владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський, звершив Архиєрейську Божественну Літургію. Владиці Василію співслужив владика Теодор Мартинюк (єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський) та духовенство Коломийської єпархії.

У часі своєї проповіді Преосвященний владика Василій дав чудові настанови, основані на порадах та настановах апостола Павла, чоловікам та жінкам у християнському подружжі. Владика зазначив: ««Чоловіки, любіть своїх жінок, як і Христос полюбив Церкву, і віддав за неї життя» (Еф.5:25). «Чоловіки повинні любити своїх жінок, як свої тіла» (Еф. 5:28). «Чоловіки, любіть дружин і не будьте суворими до них» (Кол.3:19). «Нехай у всіх буде в пошані шлюб і співжиття непорочним» (Євр.13:4). Бо «Хто знайшов добру дружину, знайшов той добро, і милість отримав від Господа» (Прип. 18:22)».

Також владика Василій пригадав часи, коли 20 років назад, в Україну приїхав Папа Іван Павло ІІ: «Київ двадцять років тому і нинішній Київ у плані присутності УГКЦ та щодо української мови, дуже відрізняється…Політики були далекі від справжньої значимості цього візиту Папи в Україну, але розраховували на щось позитивне для України, щоб у такий спосіб полегшити складну політичну ситуацію. Тому і стояли стійко: Папа в Україну приїде…Ці п’ять днів візиту Папи в Україну були днями євангелізації, катехизації й українізації. І все це дало плід. Папа показав нам ту силу Божу, яка стала всесвітнім дзвоном, про Божі правди і закони. У Львові, на зустрічі з молоддю, він сказав знамениті слова: «Дорогі молоді українці! Ви вийшли з неволі до свободи, стали на стежку, яка веде до свободи. Я вас питаю – чи хочете ви йти по цій дорозі?..». Зробив паузу і сказав: «Від вашої відповіді залежить доля Церкви і доля народу». І те, що сталося у 2014 році і відбувається до сьогодні – що цвіт нашого народу боронить Україну на Сході, пов’язуємо і з візитом Папи, із тим пожвавленням і відновлення духу віри, яке він приніс. І це дало свій плід і буде давати».

Також владика Василій нагадав про титанічну заслугу, яку вклав у розвиток Церкви о. Ярослав Свищук: «Він приїхав з Америки і збудував цей храм, пам’ятники, музей, озеро, пилорама, прекрасні будинки, монастир Андрея Первозванного у Товстому Долі та жіночий монастир близько Студійського монастиря. Він перевіз з Америки в Україну велику колекцію непересічної цінності образотворчого та прикладного мистецтва. Його здобутки належать Церкві. Нині нам його треба підтримати і врятувати та розширити».

Вкінці Божественної Літургії владика Василій відзначив подячними грамотами усіх меценатів та жертводавців, котрі дбають, підтримують та розширюють спадщину, придбану о. Ярославом Свищуком.

Пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії