Владика Василій Івасюк звершив Архиєрейську Літургію на храмове свято святителя Миколая в Городенці

6 грудня владика Василій Івасюк, правлячий Архиєрей Коломийської єпархії УГКЦ, з душпастирським візитом відвідав храм святителя Миколая,що в місті Городенка, де відзначили храмове свято.

На подвір’ї храму владику зустріли молодь та численно зібране духовенство та парафіяни.

На Архиєрейській Божественній Літургії владиці співслужили: о. Микола Вонсуль, адміністратор храму, о. Ігор Левицький, протопресвітер Городенківський, о. Роман Іванюлик, протопресвітер Косівський, о. Захар Михасюта, голова комісії у справах євангелізації, о. Ярослав Шмиглик, о. Олександр Селезінка, о. Василь Гавриш, о. Богдан Сілецький, сотрудник парафії, диякон Микола Врубель.

Після прочитання Євангелія владика Василій виголосив проповідь :
“Миколай перемагає зло Божою любов’ю і милосердям. Слово Євангелія сьогодні нам описує науку Ісуса Христа про оздоровлення людей від недуг та нечистих духів. Головною причиною тисняви людей навколо Спасителя було доторкнутися й отримати оздоровлення. (пор. Лк.6:18-19). Ісус проповідує та силою Духа Святого практично зціляє всіх бажаючих і розкаяних. Приклад. Недавно одна мама звернулася до нас і просила дозволити збирати гроші по храмах на лікування свого сина. Сину 12 років, а лікування рідкісної хвороби коштує 120.000.000,00 мільйонів гривень на один укол. Якщо йому не зробити цей укол до 18 років, то він таким і залишиться. Тепер уявіть собі, що одного дня приходить невідома людина і передає цей укол безплатно на зцілення вашої дитини. Таким Лікарем якраз і був Христос. Тому всі люди хотіли почути науку Ісуса й одночасно торкнутися Його одежі, щоб цією благодаттю зцілитися від всякої немочі, страждання і хвороби.

Наприкінці владика наголосив:
“Господи просимо Тебе змилосердися над Україною у своїй безмежній любові. Навчімося від святого Миколая доброти і милосердя. Будьмо вірними Церкві і приготуймося до мучеництва. Такий приклад дали вже нам єпископи і вірні своєю смертю.”
На завершення літургії владика подякував отцю Миколі, адміністратору парафії, та привітав з днем небесного покровителя, а також привітав диякона Миколая та піддияконів які служать біля нього, і подякував всім присутнім отцям та побажав гуцульського здоров’я, Соломонової мудрості, Давидової покори на многая літа.

Отець подякував преосвященному владиці за його присутність, за батьківське слово, за спільну молитву та за привітання з днем небесного покровителя та побажав многая літа. Опісля подяк діти, молодь, пафіяни та хористи привітали, отця з днем небесного покровителя. Після привітань було зачитано грамоти за жертовну працю та з нагоди храмового свята які вручили парафіянам.

По завершенні, отці вділяли благословення через мирування, а владика Василій очолив чин малого освячення води та поблагословив збудовану хресну дорогу.

Стаття: піддиякон Микола Косюк
Світлини: піддиякон Микола Брунь


Новини єпархії