Свято Пресвятої Євхаристії у Катедральному соборі Преображення Христового

У четвер, 7 червня, Свята Церква вшановувала свято Пресвятої Євхаристії. Традиційно, для більш урочистого відзначення, його переносять з четверга на неділю.

Цього дня Преосвященний владика Василь (Івасюк) молився Утреню, а відтак  очолив Архиєрейську Літургію у Катедральному Соборі Преображення Христового. Спільно з єпископом співслужили: о.Сергій Триф’як, о.Юрій Андрійчук та о.Віталій Марук.

У своїй проповіді владика зауважив, що це свято є нагадуванням нашого утвердженя у правді віри –  розумінні того, що у Святих Тайнах, під видами хліба і вина, дійсно присутній Ісус Христос.

“Ісус Христос на Тайній вечері встановив Пресвяту Євхаристію, щоби по цілому світі і назавжди в Церкві приносилася свята безкровна Жертва, а саме на згадку Його кровавої Жертви на хресті. “Це творіть на спомин про Мене” (Лк. 22,19). У Церкві після Покаяння відбувається Таїнство Пресвятої Євхаристії. Віруючий через святе Тіло i Кров Христові отримує життя вічне, стає членом Божого єства (2 Пт. 1,4). Христос про Себе говорив: “Я є Хліб життя” (Iв. 6,48), хто його споживатиме, матиме життя вічне. Під цим Хлібом життя Христос мав на увазі таємниче подання людям Свого Тіла i Крові. Він говорив: “Істинно, істинно кажу вам: якщо не будете споживати Тіла Сина Чоловічого i пити Його Крові, то не будете мати життя в собі. Хто їсть Мою Плоть i п’є Мою Кров, має життя вічне, i Я воскрешу його в останній день. Бо Плоть Моя є їжа, i Кров Моя є пиття. Хто їсть Мою Плоть i п’є Мою Кров, в Менi перебуває, i Я в ньому” (Iв.6,53-56)”,- сказав владика Василь.

Завершуючи проповідь, єпископ наголосив на тому, що Пресвята Євхаристія – це Христос посеред нас. Тому ми повинні встати з гріхів і збайдужіння та прийняти Її, адже Божа пожива допомагає увійти кожній людині до Раю.

По закінченню проповіді продовжилась Літургія, після якої  віряни помолились Суплікацію, а відтак обійшли навколо Собору зі Святими Дарами. Наостанок владика ще раз привітав усіх зі святом та уділив благословення.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії