День пам’яті жертв Голодомору

На початку 20 століття Україна пережила три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. Найбільш трагічним з них виявився голод 32-33 років, що був організований радянською владою під час сталінських репресій. Керівництво Радянського Союзу довгий час приховувало факт смерті українців від штучного голоду. Лише після оголошення незалежності України почалося розслідування масштабів Голодомору. За різними оцінками, від 4,5 до 10 мільйонів українців померли під час жахливих подій 1932-1933 років.

28 листопада в м.Коломия відбувся мітинг-реквієм «України біль і пам’ять», присвячений Дню пам’яті жертв Голодомору. Очолили моління численне духовенство та два єпископи: правлячий архиєрей Коломийської єпархії кир Василій Івасюк та єпископ Коломийський і Косівський ПЦУ Юліан Гатала.

У своєму слові владика Василій сказав: «Пам’ятати і знати про жахливу трагедію Голодомору – це дуже мало. Її потрібно носити у душі і серці. Ті, нещасні люди не вмерли за щось, вони не боролися, не воювали і не відстоювали своє право на життя. Їм не дали такої змоги, бо більшість з них просто згасла на очах. І не тому ми маємо пам’ятати про це, бо так треба, бо воно колись було, а тому що це наша історія, наша правда, наш шлях, який нам довелось пройти. Нас нищили, вбивали, морили голодом, а ми йшли, спотикались, падали, але вставали, піднімали один одного і ступали далі…»

Джерело: пресслужба Коломийської єпархії

 


Новини єпархії