«Усі ми пишаємося ним, бо він підніс синьо-жовтий прапор і хрест віри вище за вороже знамення», – Преосвященний Владики Василій очолив Панахиду за Героєм України – Миколою Іванчуком

10 квітня 2022 р. Б., Преосвященний владика Василій Івасюк молився Заупокійне Богослужіння на парафії Пресвятої Трійці с. Троїця, Заболотівського протопресвітеріату. Обірвалося життя ще одного мужнього й звитяжного Героя України – Миколи Іванчука. Він пожертвував своїм життям, боронячи м. Маріуполь, де орда вбивць та злодії впродовж півтори місяці знущається із мирних людей та руйнує місто.

«Неймовірна людина, яка свідомо з 2014 року захищала Україну. Всі свої молоді роки він віддав за незалежність України. Він неймовірно вірив у перемогу! Надихав патріотизмом інших. Тепер він продовжить захищати Україну з небес», – таким він залишиться у пам’яті своїх односельчан.

Преосвященному владиці Василію співслужили: протопресвітер Заболотівського протопресвітеріату о. Василь Гоян, протопресвітер Снятинського протопресвітеріату о. Теодор Оробець, духовенство Заболотівського та Снятинського протопресвітеріатів.

Помолитись за упокій Героя прийшло так багато його односельчан, військовослужбовців, найближчих та найрідніших йому людей, щоби подякувати й поклонитися його великій жертві.

Владика Василій, звертаючись до присутніх, мовив: «Сьогодні тисячі молодих синів та дочок жертвують своїм життям заради щастя й миру України. Вони залишають свої домівки, своїх рідних та дорогих серцю людей, своїх дітей та батьків, свої мрії та сподівання й кидаються у вир жорстокої війни. Бо понад усе люблять свою Батьківщину. І сьогодні ми проводимо в останню путь молодого Героя, який ще так мало прожив на землі, який мрія про сім’ю, про щасливе та світле майбутнє своєї родини, а сьогодні віддав своє життя за кожного із нас, бо понад усе любив Україну.

Сьогодні ми проводимо на вічний спочинок вірного сина України –  Миколу Іванчука. Земляки й односельчани дякують йому за складену жертву своїм життям. Він залишається у пам’яті своїх батьків, рідних, близьких,  своїх односельчан, побратимів, як добрий приклад до наслідування. Усі ми пишаємося ним, бо він підніс синьо-жовтий прапор і хрест віри вище за вороже знамення».

Пресслужба Коломийської єпархії

Світлини: Микола Врубель


Новини єпархії