«Люди прагнуть звільнитися від гріха, але без Дерева Життя – обіцяного Спасителя, звільнитися з диявольських кайданів неможливо»,– Преосвященний владика Василій у м. Коломия

02 січня Кир Василій Івасюк, єпарх Коломийський, відвідав храм святого священномученика Йосафата м. Коломия, де вручив хрест із прикрасами о. Ярославу Врублевському.

Урочисто й радісно зустрічали парафіяни на чолі зі своїм отцем, протопресвітером Коломийського протопресвітеріату, о. Володимиром Касіяном.

Опісля розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Кир Василій Івасюк у співслужінні із о. Володимиром Касіяном, протопресвітером Коломийського протопресвітеріату, о. Ярославом Врублевським, Головою катехитичної комісії.

Звертаючись до вірних, владика наголосив: «Проходять століття і люди чекають з нетерпінням обіцяного Спасителя. Люди стараються звільнитися від гріха, але без Дерева Життя – без допомоги обіцяного Спасителя, звільнитися з диявольських кайданів гріха неможливо. «Як же сповнився час, Бог послав свого Сина, що народився від жінки, народився під законом, щоб викупити тих, які під законом» (Гал.4:4-5). На землю приходить Спаситель світу. Він виконує і навчає заповіді, даної людям – любов до Бога і ближнього. І саме найголовніше, Він відроджує те Дерево Життя, котре було в Раю і допомагало Адамові спілкуватися з Богом. Ось яким словами сповістив про Новозавітне спілкування Сам Господь: «Я – хліб життя. (…) Якщо не споживатимете тіло Чоловічого Сина й не питимете його кров, не матимете життя в собі» (Ів. 6:48; 53).

Сьогодні Церква в Євангелії від Матвія приводить імена тих праведних людей, котрі приготували народження Месії – Ісуса Христа. Ми їх називаємо Отцями. Вони своїм життя дають нам надію отримати райську радість і сердечну тишину, котрі були в Адама у Раю. Ось чому ми з таким благоговінням молитовно просимо їх сьогодні допомогти нам бути учасниками світової радості – Різдва Христового».

Вкінці Божественної Літургії владика Василій нагородив сотрудника храму священномученика Йосафата, о. Ярослава Врублевського, який є Головою катехитичної комісії, високою церковною нагородою – хрестом з прикрасами.

Також в цей день відбулася посвята братства й прийняття їх в орден «Лицарів Колумба».

Пресслужба Коломийської єпархії

Світлини: Микола Врубель


Новини єпархії