Звернення владики Василія Івасюка до депутатів міської та районної ради м. Коломия

«Мій боже, на землі подай любов, сердечний рай!

І більш нічого не давай!» Молитва» Т.Шевченко).

 

І). Найважливіша якість керівника народу – бути сильним і відважним. Господь, «бачивши юрми народу, милосердився над ними, бо вони були стомлені й прибиті, немов ті вівці, що не мають пастуха» (Мт.9:36). Кожний народ потребує керівництва, щоб не загинув чи не попав в чужі руки. Божу систему управління прабатьки відкинули, а натомість, люди створили свою владу і від того часу почали мучитися, страждати і молити Бога облегшити їхню долю. Господь пообіцяв повернути людям Боже управління тільки у Царстві Небесному.

Господь вибрав Мойсея керівником народу і сказав йому, що особливих знань та вміння красиво говорити від нього не вимагає. Бог пообіцяв навчити, підтримувати і скрізь супроводжувати Мойсея, а він має бути дуже сильним і відважним, щоби виконувати всі Божі заповіді і постанови.

ІІ). Вибір і відповідальність депутатів. Кожному племені Бог поіменно поставив князя, котрий став помічником Мойсея. Опісля, устами Мойсеєвого тестя, Господь звелів вибрати «з-між усього народу людей здатних, богобоязливих, людей надійних, некористолюбних, та й» (…) поставив «їх над ними тисяцькими, соцькими, півсоцькими та десяцькими і нехай судять народ повсякчас» (Вих.18:21-22). Окрім того, Бог наказав Мойсеєві вибрати собі 70 радників (нині це депутати) і разом прийти до Божого храму, щоб отримати дари святого Духа. Подібно і наші депутати є вибраними, а тому повинні просити у Бога сім дарів святого Духа, щоб видавати справедливі закони та повсякчас користуватися Божою підтримкою. Тарас Шевченко вчить нас просити Господа, щоби «всім нам вкупі на Землі Єдиномисліє подай І братолюбіє пошли» («Молитва» 1860 р.).

Святе Письмо навчає, що депутати несуть відповідальність перед Богом за долю своїх виборців. Своїм голосування ви можете приносити велике добро Коломийській ОТГ, хоча ви йшли на вибори від різних партій. Нині перед вами одна Україна з її проблемами, один багатостраждальний народ, нині перед нами війна на Сході держави і дуже витончена боротьба проти незалежності. І всі ці труднощі вимагають об’єднатися, щоб правильно вирішувати долю українського народу під Божим захистом. Ніхто не може зруйнувати Україну, якщо того не хоче Бог. Нехтуючи силою Божої благодаті, можна прийняттям своїх рішень, оголосити війну Богові.

Висновки. Шановні депутати, любіть українців, бо вони нині виживають всупереч державі. Бажаю Богдану Миколайовичу – голові Коломийської ОТГ, депутатам і всім помічникам успіху в праці, здоров’я та у своєму служінні пам’ятайте слова Івана Франка, що на вас мільйонів стан лежить. Рівночасно Ярослав Мудрий з глибини віків звертається до вас, сини України: «І якщо будете жити в любові між собою, і Бог буде з вами, і підгорне під вас ворогів ваших. (…) Якщо будете у ненависті жити, у сварках та бійках, то самі загинете і загубите землю своїх батьків та дідів, котрі здобували її трудом своїм великим…».

Пресвята Богородице, Мати Божа Неустанної Помочі через Коломийську ікону «Це Мати твоя» візьми під свій покров всіх депутатів нашої ОТГ.

Господи благослови подальшу успішну працю депутатів в єдиномислії, «подай любити правду на землі і друга щирого пошли!» («Молитва» Т. Шевченко).

Благословення Господнє на вас!

+Василь Івасюк

Правлячий Архиєрей

Коломийської єпархії

8 грудня 2020 року Божого

м. Коломия


Послання і проповіді