Введення в храм Пресвятої Богородиці

Свята в честь Пресвятої Богородиці в нашому церковному календарі займають перше місце опісля Господніх празників. Головним завданням Богородичних свят полягає в тому щоб показати нам велич, гідність, та святість Пречистої Діви Марії, а також її роль у відкупленні людського роду.

4 грудня, свята Церква відзначає одне з величних Богородичних свят — Введення в храм Пресвятої Богородиці. Батьки Діви Марії, праведні Йоаким і Анна, молячись за звільнення від безпліддя, дали обітницю, якщо народиться дитина, присвятити її на служіння Богу. Коли Пресвятій Діві виповнилось три роки, її батьки вирішили виконати свою обітницю, і привели її до Єрусалимського храму.

З нагоди цього величного свята, до катедрального собору м. Коломия завітав та очолив Божественну Літургію єпарх Коломийський — кир Василій Івасюк.

У своїй проповіді архиєрей наголосив: «Діва Марія стала Матір’ю всього світу і породила нам Христа Спасителя; в Нього ми віруємо, ім’ям Якого ми спасаємось, неодмінно звертаємося з молитвою до Неї у ці хвилини важкого випробовування нашого українського народу».

На завершення всі спільно помолилися молебень до Пресвятої Богородиці перед Коломийською іконою «Це Мати твоя», під час якого просили про заступництво Пречистої Діви Марії перед Господом для всіх вірних Коломийської єпархії.

Джерело: пресслужба Коломийської єпархії

 


Новини єпархії