Владика Василій відвідав храм Різдва Пресвятої Богородиці у Делятині

Святий Йоан Дамаскин у своєму слові на день Різдва Пресвятої Богородиці каже, що ця подія є величним торжеством, тому що через Богородицю весь людський рід обновився і печаль праматері Єви перемінилася в радість. Саме 21 вересня Церква славить Діву Марію, яка прийшла у світ, щоб дати життя Господу, благословивши цим все людство.

Цього дня, з нагоди храмового свята, єпископ Василій Івасюк відвідав парафію смт. Делятин. Спільно з владикою, в часі Літургії, молились також парох храму о. Богдан Іванюк разом із сотрудниками, протопресвітер Тисменичанський о. Василь Панівник та чисельне духовенство єпархії.

У своєму слові, зверненому до парафіян кир Василій зазначив, що Діва Марія народилася в час найбільшого морального занепаду.

“Її народження ознаменувало настання часу, коли почали виповнюватися великі і приємні обіцянки Божі про спасіння роду людського від рабства диявола. Ця подія наблизила на землі благодатне Царство Боже, царство істини, благочестя і безсмертного життя. Марія є Матір’ю по благодаті і милосердною Заступницею. Вже п’ятий рік наші родини не мають ані сну, ані спокою, бо небо плаче від болю і втрат. Діти-воїни, повертайтесь живими із бою! Матері, молімось повсякчас до Діви Марії за наших солдат! Україна в реформах, кожної хвилини два жителі держави виїжджають за межі країни і люди в потребі постійно звертаються із синівською шаною і молитвою до Цариці Неба і Землі: “Не маємо іншої допомоги, не маємо іншої надії, крім тебе, Пречиста Діво; ти нам допоможи, на тебе надіємось і тобою хвалимось: бо ми твої слуги, щоб ми не посоромилися””, – сказав проповідник.

Наприкінці проповіді владика Василій закликав вірян цінувати і з повагою ставитись до своїх матерів, адже “де б ми не були, в яких далеких країнах ми не опинились – материнське серце та безмежна любов завжди будуть з нами”.

Після подячних слів і многоліття єпископ уділив своє благословення кожному через мирування, асвященники освятили воду.

Джерело: пресслужба єпархії


Новини єпархії