Владика Василій помолився спільно з парафіянами с. Волосів

У неділю, 13 жовтня, Преосвященний владика Василій Івасюк відвідав парафію Покрови Пресвятої Богородиці у с. Волосів Тисменичанського протопресвітеріату, де очолив Архиєрейську Божественну Літургію з нагоди потрійного свята: 165-річчя від заснування парафії, 20-річчя священства адміністратора парафії о. Степана Лящуна та 30-річчя виходу з підпілля УГКЦ.

Співслужили владиці: о. Степан Лящун, протопресвітер Тисменичанський о. Василь Панівник та численне духовенство єпархії. Також на парафію завітали гості з Івано-Франківської Архиєпархії – о. Василь Чорній та о. Мирослав Татумиряк.

Після прочитання Євангелія, в якому цього дня оповідається про подію оздоровлення Ісусом дівчинки, опанованої злим духом, владика звернувся до вірних із проповіддю. У своєму слові кир Василій зауважив, що оздоровлення біснуватої дівчинки відбулося через сильну віру і покору її матері.

“Почувши прохання про спасіння Христос продовжував йти далі, не відповідаючи нічого жінці, що була з народу хананеян, котрий ненавиділи і зневажали юдеї внаслідок багатовікової ворожнечі. Одначе, вона не відступала, підійшовши до Господа, в часі розмови з апостолами, впала на землю і знову стала благати про оздоровлення дочки. Тоді Господь сказав дуже жорстокі слова: “Не личить брати хліб у дітей і кидати щенятам” (Мт. 15:26). Одначе ці слова все ж таки вселили надію у серце матері. Вона пам’ятала слова Соломона про те, що блаженна та людина, котра милує скотину, але перед нею стоїть більше за Соломона. Це значить, що і вона та її дочка належать до Христа. І тоді вона сказала: Так, Господи! Але й щенята їдять кришки, що падають зі столу в панів їхніх.” (Мт. 15:27). Іншими словами, добрий господарю, не залишай мене твого милосердя, яке ти виявив для свого собаки; одна крупинка твого милосердя зробить нас щасливими. І тоді вона почула відповідь: О жінко, велика твоя віра” (Мт.15:28)”, – пояснив Писання владика.

Продовжуючи проповідник сказав, що в такий спосіб Господь показав апостолам віру жінки хананеянки, котра належала до ворожого юдеям народу, який вважав себе вищим за всі інших.

“Цей приклад показує, що серед кожного народу можна знайти людей з великою вірою. «Велика твоя віра! Хай тобі буде, як бажаєш» (Мт.15:28). І ця віра спасла дочку і саму жінку хананеянку. Запитаєте: «Чому?». Тому що мама, дивлячись на муки своєї дитини, більше страждала, аніж її улюблена дитина, опутана злим духом. Спасіння для них стало більшим за оздоровлення”, – сказав єпископ.

Завершуючи кир Василій привітав всіх з нагоди свята, а також, на прикладі сьогоднішнього Євангелія, наголосив: “Спаситель близько нас! Молитва і надія на Його Божу поміч разом із покорою дають свій результат”. Далі кир Василій нагородив о. Степана Лящуна високою церковною нагородою – нагрудним хрестом з прикрасами. У свою чергу отець-адміністратор склав подяку єпископові за архипастирський візит, спільну молитву та батьківську опіку. Наостанок владика уділив всім присутнім мирування, а священники в той час звершили Чин освячення води та новозбудованого приміщення на подвір’ї храму.

Джерело: пресслужба єпархії


Новини єпархії