Владика Василій очолив Соборування у Надвірній

У четвер, 18 квітня, в прокатедральному Соборі Благовіщення Пресвятої Діви Марії єпископ Коломийський владика Василій (Івасюк) спільно з духовенством Надвірнянського протопресвітеріату звершив Соборування.

Назва Таїнства пішла від практики його звершення декількома священиками — “собором”. Важкохворі перепрошують Господа за свої гріхи та приймають помазання єлеєм задля зцілення душі й тіла. Таким чином вони отримують надію на Боже милосердя через заступництво Церкви.

У своєму слові владика Василій зауважив, що Христос є лікарем терплячих, гарантом визволення і початком зцілення людей від хвороби через медиків або через покладення рук священиків. Однак віруючим людям належить пам’ятати і не забувати, що людські хвороби та неминуча смерть єднаються з терпінням та смертю Ісуса Христа і вже включені в загальний план спасіння.

“Остаточно Бог через хворобу приводить людину до спасіння, якщо вона довіриться Йому і з’єднається з Ним у своєму терпінню (пор.ІІКор.4:10;ол.1:24). З іншої сторони, план Божого спасіння не відміняє нашу особливу турботу про хворих. Навпаки, опіка хворими є обов’язком та дорогою до Царства Божого: “Я був (…) хворий, і ви навідались до мене” (Мт.25:36). Хворий – це образ Христа, а тому недуга – це вже не прокляття, але це терпіння і хресна дорога та спасіння для хворого і для того, хто хворому товаришує”, – сказав єпископ.

Також владика наголосив на тому, що Соборування нікому не гарантує зцілення. “Все залежить виключно від волі Божої, і ми не спроможні змусити Бога зробити так, як ми вважаємо за потрібне. Ісус Христос спочатку прощав гріхи, а потім дарував фізичне здоров’я людині. Ціль таїнства – це зрозуміти і прийняти страждання та хворобу, як дар Христовий, Котрий перетворив їх на перемогу Воскресіння. Останнім часом розповсюдилась практика частого соборування людей, які не мають очевидних хворіб. Робиться це на тій підставі, що усі ми “хворі гріхом”. Це дійсно так, але грішні люди мають перш за все прагнути покаяння та виправлення життя, а не соборування”, – пояснив архиєрей.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії