Владика Василій очолив богослуження Страсної П‘ятниці

22 квітня 2022 р. Б. – трагічний й сумний день для усього людства: розіп’ятий за наші гріхи, на голгофському хресті, помирає Син Божий. У цей день затихає природа, замовкають дзвони, по Церквах не відправляється Літургія. Адже помирає задля спасіння людського роду наш Господь та Спаситель.

Преосвященний Владика Василій у Катедральному соборі Преображення Христового м. Коломиї разом із духовенством собору помолилися Царські Часи й Вечірню з чином винесення Плащаниці.

По завершенні богослужіння Преосвященний владика наголосив: «Сьогодні Україна огортає своїм болем Христову плащаницю. Бо знає, що Ісус пережив також страх, біль, погорду, самотність. Коли помирав Спаситель розп’ятий на хресті, тоді цілий світ огорнула тиша і темрява. Сьогодні так само і нашу Україну огорнула темрява війни та зла, ненависті та руїн. А вона так прагне побути у тиші, без звуків вибухів та сирен. Учні Христові були переповнені відчаєм, смутком і невпевненістю за своє майбутнє життя. Перед їхніми очима на Голгофі стояла картина з трьома хрестами та розіп’ятими на них двома розбійниками і посередині Сином Божим. Вони боялися, бо бачили жах. Те ж саме відчуваємо і ми, коли бачимо навколо руйнування нашої прекрасної Батьківщини. Скрізь панує розруха, відчай, сльози, крики та стогони. Ворог жорстокий. В нього немає ані краплини жалю та совісті.  Він навіть відмовляється від тиші у ці страсні та великодні дні. Бо у нього немає нічого святого та праведного. Він уособлює усе те зло, з якими боровся Син Божий і переміг, і зруйнував сили диявола, і знищив ад, і вивів усі душі, котрі томилися там від створення світу. Христос переміг диявольські сили. У ці дні Він додає нам мужності, сили та витримки вистояти перед свавіллям ворога і перемогти його, завдавши ганебної поразки. З Богом подолаємо усі випробування. З нами Бог, а коли Він із нами, то хто проти нас».

Також у цей день, ввечері, владика Василій (Івасюк) спільно з духовенством молився Єрусалимську Утреню у Катедральному соборі м. Коломиї.

Пресслужба Коломийської єпархії

Світлини: Микола Врубель


Новини єпархії