Владика Василь (Івасюк) відслужив Літургію в монастирі сестер василіанок м.Івано-Франківськ

17 червня, в день празника Найсвятішого Серця Христового, правлячий архиєрей Коломийської єпархії владика Василій (Івасюк) відвідав жіночий монастир сестер василіянок, що в м.Івано-Франківськ.

З нагоди храмового свята єпископ очолив Божественну Літургію в каплиці Пресвятого Серця Христового при даному монастирі.

Перед початком, за християнським звичаєм і українською гостинністю, Преосвященного владику зустріли наймолодші парафіяни, які після віршованих рядків припіднесли дорогому гостю коровай та квіти.

Ввійшовши в середину владика розпочав святкове богослужіння спільно з ігуменом Бучацького монастиря о.Іринеєм Гуменом, ЧСВВ та місцевими священнослужителями.

У часі проповіді, кир Василій розповів вірянам про значення сьогоднішнього свята, а також наголосив на тому, що сучасна Церква переживає кризу монаших покликань:

За всім тим галасом і шумом сучасного світу можна не почути тихого Голосу Спасителя, що кличе в особливий спосіб жити у цьому світі, але не належати йому, не бути поневоленим та пригніченим, йти шляхом віри, нести надію та проповідувати любов.

Хочемо подякувати сестрам, котрі почули той голос Бога і відгукнулися на нього, а зараз мають важливу місію – гідно і сумлінно виконувати своє монаше служіння. Монах у сучасному, бурхливому світі – це насправді диво. Монаше життя чи священиче служіння є високим покликанням”, – сказав владика.

Також проповідник додав, що багато людей не розуміють, асектанти взагалі відкидають монашество.

Підставою для цього, – зауважив владика, – вони вважають слова Біблії, де Господь Адаму i Єві говорить: Плодіться i розмножуйтеся, i наповнюйте землю, володійте нею” (Бут. 1,28). Звичайно, Бог від першої пари людей не вимагав монашество. Тут була інша ідея. Земля в той час була безлюдною, i тому Господь нашим праотцям велить її заселити. Тепер планета наша не лише заселена, а й перенаселена, людство собі може дозволити особливий спосіб служіння Богу.

Іван Предтеча жив пустельником, монахом i Христос не лише не осудив його за це, а навпаки, звеличив, кажучи, що між народженими жінками не було більшого, ніж Іван Хреститель” (Мт. 11,11).

Чуючи, як Господь суворо ставиться до сімейного життя, учні Йому одного разу сказали: Коли такі обов’язки чоловіка до жінки, то ліпше не женитись” (Мт. 19,9). На це їм Спаситель відповів: Не кожен може вмістити слово це, а лише, кому дано. Бо є скопці, котрі такими народились; є скопці, котрих оскопили люди, а є скопці, які самі себе оскопили ради Царства Небесного. Хто може це вмістити, хай вмістить” (Мт. 19,10-12). Господь тут каже: хто може ради спасіння душі бути скопцем, себто нежонатим, то хай буде”

На завершення свого слова владика звернувся до сестер Василіянок, подякувавши монахиням за те важливе служіння, яке вони здійснюють у цьому місті впродовж багатьох років. У свою чергу, від імені громади, за спільну молитву та духовну науку кир Василію подякував ігумен Бучацького монастиря о. Іриней Гумен.

Відтак присутні спільно помолилися Молебень до Найсвятішого Серця Христового, після чого відбулось мирування.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії