У селі Стопчатів попрощались з Дмитром Павличком

У скорботі, шані, смутку та любові схиляємо свої голови перед світлою та вічною пам’яттю величної людини, котра так багато зробила для нашої Неньки-України. Людини, котра творила, писала, боролося за незалежність Батьківщини.

29 січня 2023 р. Б. перестало битися серце видатного українського поет, перекладача, літературного критика, публіциста, шістдесятника, громадсько-політичного діяча, дипломата, політика, одного із авторів Акту проголошення незалежності України – п. Дмитра Павличка.

Напевно немає такого українця, котрий би не схилив свою голову на знак пошани до цього славетного поета та гідного сина українського народу. Адже його прекрасні твори торкалися глибин людської душі, а його «Два кольори» житимуть у пам’яті не одного покоління українців.

Провести в останню путь славетного поета зійшлися сотні українців.  Дисиденти, творці української незалежності, депутати перших демократичних скликань, численна інтелігенція віддали шану Герою України – Дмитру Павличку.

1 лютого 2023  р. Б., за заповітом Дмитра Павличка, його похоронили у рідному селі Стопчатів Івано-Франківської область. Чин парастасу очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні із священнослужителями Коломийської єпархії УГКЦ.

Звертаючись до присутніх, Митрополит Володимир наголосив: «Герой України, поет, який у своїх поезіях оспівував Україну, рідний край, рідне село. В народі кажуть, що особливим людям Бог дарує довге життя. Всім своїм життям та діяльністю боровся за волю України, за розвиток української мови».

Чин похорону звершив о. Володимир Прокіпчук (судовий вікарій Коломийської єпархії) у співслужінні із протопресвітером Березівського протопресвітеріату, о. Ігорем Полюком, та  священнослужителями Коломийської єпархії у церкві Святої Параскеви. Поховали ж поета на місцевому цвинтарі поруч із батьком Василем та матір’ю Параскою.

Вічна і світла пам’ять тобі, дорогий наш поете!

 


Новини єпархії