У Назавизові відтворили різдвяний вертеп, фігурки якого рухомі (відео)

Вже другий рік поспіль в селі Назавизів (Надвірнянського протопресвітерату), духовенством та чисельною кількістю вірних було відкрито, встановлену в центрі села, парафіяльну шопку-вертеп, яку в народі вже встигли назвати “живою”. 

Цьогорічні урочистості розпочалися Святою Літургією, освяченням фігурки дитятка Ісус та “покладення” її в ясла.

Власне цікавість цієї Різдвяної шопки полягає в тому що фігури в ній рухаються та виглядають як живі.
До слова в Надвірнянському районі, зокрема й області, це перша рухома шопка. За задумом автора парафіяльній шопці додали національного колориту: пастушки одягнені в гуцульські строї, одяг мудреців виблискує синьо-жовтими та червоно-чорними барвами, навіть монах-францисканець тримає в руках синю і жовту пташку.

Особлива подяка жертводавцям, без чиєї допомоги не було б в селі такої “Різдвяної Містерії”, які долучалися роботою, будівельними та іншими матеріалами, костюмами, грошовими коштами і навіть порадами.

Прославити народженого Спасителя та отримати моральне задоволення від побаченого до шопки приходить велика кількість людей, але перш за все, в захопленні завжди перебувають діти. Для них біля шопки Різдво стає простим і зрозумілим: ось Марія колише Ісусика, Йосиф світить їм ліхтариком,  мудреці, які кланяються та підносять дари, пастухи з вівцями.

Довідково. Найпершу композицію різдвяної стайні – її у нас звуть шопкою (за польською традицією) або вертепом – у 1223 році встановив, із благословення папи Гонорія ІІІ, святий Франциск Ассізький, у містечку Греччо в Італії.
Таким чином італійський монах хотів підкреслити, що головне у Різдві – не гамірне світське свято, а духовна подія, тобто народження Ісуса Христа у бідності та простоті звичайного хліву.

Автор: Василь Гаврищук для прес-служби єпархії


Новини єпархії