У Косові відбувся міжконфесійний молебень за Україну

Сьогодні, 14 вересня, у  м.Косів відбувся хресний хід, присвячений  1030-літтю Хрещення Русі-України.

Від церков Косова до Майдану Незалежності хресні ходи вірних очолили: правлячий архиєрей Коломийської єпархії УГКЦ кир Василій (Івасюк), єпископ Коломийський і Косівський УПЦ КП Юліан (Гатала) та єпископ Коломийський УАПЦ Павло (Мисак).

Колона греко-католиків рушила від храму св. Василія Великого. Спільно з владикою Василієм (Івасюком), протопресвітером Косівським о.Романом Іванюликом та численним духовенством нашої єпархії крокували парафіяни, вчителі та школярі, а також вихователі з дошкільнятами.

На площі біля пам’ятного знаку “Відродження” відбувся спільний міжконфесійний молебень за Україну. По закінченню відправи до присутніх з вітальним словом звернулися Преосвященні владики.

Пригадуючи подію прийняття християнства нашими предками владика Василій (Івасюк) сказав: Хрещення у купелі Дніпрових вод – це дар Божої любові українському народові. Божа любов відкрила двері охрещеному народові Київської держави і допомогла зустрітися зі справжнім Ісусом Христом. Цей Божий дар викликав внутрішнє перетворення у душі князя Володимира і він поспішив поділитися ним без вагань зі своїм народом, хрестячи його 988 року у водах Дніпра. Сила хрещення чудесно перетворила і змінила життя нації, спосіб і правила управління країною”

Далі кир Василій нагородив почесними нагородами бійців АТО та керівників Косівської районної державної адміністрації. Також відзнаками з нагоди 1030-ліття Хрещення Русі-України були нагороджені священикам Косівського протопресвітеріату, а саме: протопресвітер Косівський о.Роман Іванюлик, о.Ігор Андрійчук, о.Михайло Тимофіїв, о.Василь Сумарук, о.Василь Петрів та о.Юрій Костик.

Наостанок архиєрей закликав всіх бути добрими християнами, творячи діла милосердя щодо душі і тіла, на взірець Володимира Великого.

Автор: Марина Сікорська для прес-служби єпархії


Новини єпархії