У Коломийській єпархії УГКЦ вшанували пам’ять Йосипа Сліпого

29 жовтня 2022 р. Б. катехитична комісія та комісія у справах освіти та виховання Коломийської єпархії УГКЦ спільно із Музеєм історії м. Коломиї організували захід приурочений 130-річчю з дня народження Патріарха Йосипа Сліпого.

Адже цей славетний муж переміг радянський тоталітарний режим, який прагнув знищити і його, і його Церкву, і його народ. Він вийшов переможцем, хоча і відбув 18-літнє ув’язнення. І продовжував трудитися на славу Божу, докладаючи зусиль для духовного та національного відродження України.

Про нелегкий життєвий шлях Патріарха Йосипа присутнім розхповіли: о. Роман Малярчук (комісія у справах освіти та виховання Коломийської єпархії УГКЦ), о. Ярослав Врублевський (катехитична комісія Коломийської єпархії УГКЦ).

Сьогодні, як ніколи, є актуальними його слова: «Народе мій, стань уже раз собою! Позбудься своєї вікової недуги сварів і чварів, вислуговування чужим… Отрясися од своїх вікових недостач, стань на свої ноти в Україні, піднеси свою голову, випростуй свої рамена.. Покажи свою силу і вдячність, бо, шануючи своє минуле, ти ростеш у своїй могутності і славі!… Внутрішні непорозуміння і дух незгоди – це одна з найголовніших причин нашого упадку… Тому за всяку ціну втримати єдність. Внутрішні непорозуміння і дух незгоди – це одна з найголовніших причин нашого упадку… Тому провідною думкою є за всяку ціну втримати єдність».

Хай у душах та серцях кожного українця, особливо у цей кривавий час війни, закарбується його заповіт: «Моліться, працюйте і боріться за збереження християнської душі кожної людини українського роду і за весь український народ».

Пресслужба Коломийської єпархії

Фото: https://www.facebook.com/ulyana.mandrusyak


Новини єпархії