У Коломийській єпархії УГКЦ відсвяткували 70-річницю з дня народження світлої пам’яті владики Миколи Сімкайла

Вчора свою 70-ту річницю мав би відзначити світлої пам’яті правлячий єпископ Коломийсько-Чернівецької єпархії Микола Сімкайло. Проте, через раптову смерть, обійняти ми його можемо лише своїми молитвами.

Щира молитва за спочилого єпископа вчора лунала по всій нашій єпархії, а особливо згадували владику Миколая у Катедральному соборі Преображення Христового. Вдень тут відслужили панахиду біля могили Того, Хто невтомно й плідно тут служив і трудився протягом восьми років.

Опісля, завдяки співпраці комісії освіти та виховання Коломийської єпархії УГКЦ та Палацу культури та мистецтв “Народний дім” відбувся вечір пам’яті владики Миколи Сімкайла «Душею з вами». Ведучими вечора були голова комісії освіти та виховання у справах дітей Коломийської єпархії УГКЦ – о. Роман Малярчук та художній керівник Народного дому – Галина Малярчук.

Своїми спогадами про Єпископа поділилися

  • настоятель Катедрального Собору Преображення Христового
    о. Володимир Білослудцев;
  • міський голова Богдан Станіславський;
  • особливо щемливими були спогади художників Мирослава Ясінського та Романа Захарчука, які добре знали Владику і творчо співпрацювали.

Своїм прекрасним співом чарували глядачів:

  • катедральний хор «Світло Тавору» Керівник – СвітланаГаргат.
  • вокальний ансамбль «Яворина» Будинку культури с. Раківчик. Керівник – Світлана Дубинська
  • вокальний ансамбль «Серпанок» Палацу культури та мистецтв «Народний дім» Керівник – Любов Далаврук
  • струнний ансамбль «Дивертисмент» під керівництвом Анжели Микитюк
  • вірш-присвяту Владиці зачитав учасник Народного драматичного театру ім. В. Симчича – Юрій Затварницький.

Наприкінці переглянули фільм про Владику «Ужинки Миколаєвої ниви». Не випадково, вечір-спогад про Владику відбувався в Музеї сакрального мистецтва імені Миколи Сімкайла. Адже Владика ціле життя не просто колекціонував старовинні ікони, а як справжній мистецтвознавець, розумів їхню цінність.

Всією єпархією молитовно згадуємо світлої пам’яті владику Миколу Сімкайла, завдячуємо Богові, що мали такого провідника та віримо, що Він продовжує підтримувати нас вже з небесної обителі.


Новини єпархії