У Коломиї відбувся V ювілейний фестиваль духовної пісні

“Все упованіє моє на Тебе, Мати, возлагаю”, – ці слова довершеної молитви великої поетичної сили  щороку звучать на вустах сотні вірян під час проведення однойменного фестивалю духовної пісні у Коломиї.

Для коломиян і гостей міста фестиваль вже став традиційним, адже цього року його проведено вп’яте. Ювілейний захід, на сцені Міського палацу культури “Народний Дім”, зібрав творчі колективи, ансамблі, церковні й дитячі хори, які співали на прославу Бога.

Кожного разу тематика заходу зміюється, цього разу його приурочено року Божого Слова в Україні. Незмінними організаторами дійства є Коломийська єпархія УГКЦ, районна та міська влада.

Розпочав мистецьку програму хор Катедрального собору Преображення Господнього “Світло Тавору” з виконання пісні “Все упованіє моє на Тебе, Мати, возлагаю”. Опісля з  привітальним словом до учасників та всіх присутніх звернулися співзасновники фестивалю: правлячий архиєрей Коломийської єпархії кир Василій (Івасюк), народний депутат України Юрій Тимошенко,  голова Коломийської РДА Любомир Глушков, голова Коломийської районної ради Роман Дячук і начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА Володимир Федорак.

Перед початком владика Василій представив присутнім ікону Пресвятої Богородиці Коломийської Це Мати твоя”, а відтак звернувся зі словами подяки до співорганізаторів фестивалю, подякувавши за ревну працю, якою вони пропагують духовну пісню серед вірян, а особливо молоді.

У свою чергу голова громадської організації “Зарваницька ініціатива” Любомир Глушков пригадав як зароджувався фестиваль у Коломиї та яких зусиль для його проведення було докладено. Уродовець також відзначив вагомий внесок і підтримку владики Василія у розвитку даного заходу, нагородивши архиєрея найвищою відзнакою Коломийщини.

“Разом з владикою ми заснували цей фестиваль, спільно з ним і духовенством пройшли революцію Гідності… З перших днів війни єпархія допомагала нашим воїнам і знаю, що владика часто їздив до військових частин, підтримуючи військовослужбовців.  Нещодавно він повернувся з полігону, де знаходиться наша 10 окрема гірсько-штурмова бригада… Я думаю кожен, хто в цій залі може сказати особисто що для нього зробив наш владика і скільки свого здоров’я та зусиль він покладає на той вівтар для того, щоб єпархія розвивалася, у нас проходили такі заходи, заради того, щоб в Коломиї і в Україні був мир, злагода та спокій”, – сказав Любомир Глушков.

Після урочистого відкриття продовжилась концертна програма. Духовні пісні, які  чуємо під час буденного, недільного чи святкового богослужіння зазвучали сьогодні по-особливому. На сцені виконавці змінювали одине одного, представляючи глядачам давні піснеспіви і сучасні інтерпретації. Особливим гостем фестивалю став о.Вітольд Левицький з м.Долини, який виконав кілька пісень, здійнявши в залі гучні оплески.

Всі співочі колективи після виступу отримали подячні грамоти та духовну літературу, а наймолодші учасники – ще й солодощі.

З кожним роком свято піснеспівів набирає все більше розголосу. Якщо на перші концерти учасників доводилось запрошувати, то з наступними бажаючих стає все більше. Це свідчить про те, що фестиваль “живе” і духовна пісня неабияк єднає людей!

По завершенню владика Василій вручив організаторам заходу подячні грамоти. З нагоди 5-річного ювілею грамотою-благословенням від Глави і Отця УГКЦ Блаженнішого Святослава було нагороджено п.Любомира Глушкова та грамотою від Митрополита Івано-Франківської Архиєпархії кир Володимира (Вітишина) – начальника відділу культури Коломийської РДА п.Людмилу Федор. Співорганізатори також отримали подяки від управління Коломийської єпархії УГКЦ.

Наостанок владика Василій поблагословив присутніх, після чого всі спільно виконали церковний гімн “Боже Великий, Єдиний”.

Автор: Діана Чавага прес-секретар єпархії

 


Новини єпархії