У храмі Благовіщення Пречистої Діви Марії освятили престіл, жертовник та тетрапод

У день пам’яті святого апостола Андрея Первозванного єпископ Коломийський кир Василій Івасюк з архипастирським візитом відвідав парафію Благовіщення Пречистої Діви Марії, що в м. Коломия.

Архиєрей звершив освячення престолу та відслужив Божественну Літургію, за якою йому співслужили: парох храму о. д-р. Андрій Танасійчук, сотрудники о. Василь Кіцелюк та о. Юрій Захаревич, протосинкел єпархії о. Роман Кіцелюк, синкел у справах мирян о. Юрій Лукачик та інше численне духовенство.

Повчальне слово кир Василія стосувалося апостола Андрея, який став першим учнем Ісуса Христа і тому одержав найменування первозванний.

Апостол Андрій був свідком проповіді Спасителя та Його чудес, що підтверджували Його Божество. Він бачив страждання Ісуса, Його смерть і воскресіння. Сповнений благодаті святого Духа після П’ятидесятниці, ніколи не сумнівався, що Ісус Христос є правдивою людиною і Сином Божим”, — сказав єпископ.

Також проповідник, наголошуючи на великій для місцевої парафії події, додав: “освячений новий престіл у вашому храмі є одним з елементів його відновлення, а також  радістю для місцевої парафії, міста Коломиї та всієї єпархії”. 

Відтак, звертаючись до парафіяльної громади кир Василій сказав: “Ви врятували дім Божий від повної руйнації чужинцями і сьогодні освячений престіл є свідком любові Бога і наших дідів та прадідів – будівничих цієї святині. Звичайно, попереду ще багато робіт зі збереження храму, але на нашому новоосвяченому престолі вже буде хліб перемінюватися у тіло Христа, а вино у кров Його і це стає духовним кормом для християн. Віримо, що з Божою допомогою і зусиллями кожного парафіянина, священників, на чолі з настоятелем отцем Андрієм, ваша праця буде швидко й успішно завершена. Господи, благослови оновити весь храм і внести його у список ЮНЕСКО”.

На завершення урочистої відправи владика подякував парафіянам та всім жертводавцям, які продовжують докладати чималих зусиль для відбудови храму. У свою чергу о. д-р. Андрій також подякував архиєрею за душпастирський візит та освячення, які було звершено. Далі відбулось мирування, після якого, з нагоди пам’ятного дня, присутні стали до спільної фотографії.

Джерело: пресслужба єпархії


Новини єпархії