Святкування Дня катехита в Коломийській єпархії

Катехит – це особа, яка покликана до підготовки і виховання у вірі Божого народу. Діяльність його, при парафії чи в школі, є виявом турботи про духовний розвиток вірян і дітей. Така жертовна праця повинна бути гідно пошанована, тому День катехита, з благословення владики Василія (Івасюка), молитовно відзначили в Катедральному соборі Преображення Христового м.Коломия.

Перед початком богослужіння до Собору було внесено ікону Божої Матері. Далі катехити спільно з духовенством єпархії взяли участь в Архиєрейській Божественній Літургії, під час якої мали змогу приступити до святих Тайн Покаяння і Євхаристії.

Зі словом проповіді до присутніх звернувся синкел єпархії у справах мирян о. Юрій Лукачик. Основну увагу священик звернув на важливість катехизації, яка повинна починатися насамперед з сім’ї.

“На жаль все частіше спостерігаємо, що сім’я перестала бути осередком катехатичного навчання. А колись саме з неї передавалася з уст в уста Христова наука. Лише завдяки тому, що відбувалася катехизація в родинах і сім’ях наша церква вистояла у важкі часи підпілля, бо не було ні молитовників, ні іншої літератури, але люди знали про вірування і жили християнським життям…”, – сказав о.Юрій.

На останок проповідник зацитував слова Глави і Отця УГКЦ Блаженнішого Святослава, який навчає, що “кожен віруючий має обов’язок щоразу глибше пізнавати правди святої віри протягом всього життя…”

По завершенню Літургії присутні склали обітницю перед Богом про готовність продовжувати катехитичне служіння, після чого Преосвященний владика Василій вручив кожному грамоти, а відтак поблагословив через окроплення свяченою водою.

Далі, в нижній частині храму, всі мали змогу почути духовну науку, яку підготувала голова Катехитичної комісії в Коломийській єпархії с.Єремія Іванишин, СНДМ. Опісля катехити спільно помолились, просячи Господа наснаги для подальшої праці.

В подарунок на згадку кожен отримав катехитичну книжечку і паперове серце з цитатою зі Святого Письма, яка підбадьорюватиме у сповненні служіння. Чудовим завершенням свята став спільний обід.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії