Слово владики Василія на святкування 6-ї річниці ГО «Золоті Леви Чорної сотні»

Ваша організація «Золоті Леви Чорної сотні» має гасло «Україна понад усе!». Україна — це держава, яка багато чого зазнала на своєму віку: татаро-монгольську неволю, панування польської шляхти, царський режим та кріпацтво, німецько-фашистську агресію та сталінські репресії. Одначе, упродовж усього періоду свого існування народ боровся за волю і незалежність. Шевченка завжди турбувала доля свого народу і всієї України. У вірші «Мені однаково…» поет пише:

Мені однаково, чи буду

Я жить в Україні, чи ні…

…Та неоднаково мені,

Як Україну злії люде

Присплять, лукаві, і в огні

Її, окраденою, збудять…

Ох, не однаково мені.

Поет живе єдиною думкою про Україну, його глибоко турбує її майбутнє. За Україну наш Кобзар карався, мучився, страждав, але не каявся.

Зараз український народ будує вільну незалежну державу. І якою буде Україна, багато в чому залежить від нас. Патріотом є той, хто вміє не тільки виголошувати пишні фрази, а також своєю щоденною працею примножує багатства рідної землі, прикрашає і перебудовує свою Батьківщину та завжди добре обдумує свої поступки.

Щасливі ми, що народилися й живемо на багатій землі у славній Україні. Тут жили ще наші прадіди. Тут — корінь роду українського, що сягає сивої давнини, одвічних добрих традицій, які ми сьогодні відроджуємо. Віримо, що у рідному краї завжди шумітимуть верби й тополі, цвістимуть вишні і пишатиметься червона калина про яку співає Софія Ротару:

Одну калину за вікном

Одну родину за столом

Одну стежину, щоб додому йшла сама

Одну любов на все життя

Одну журбу – до забуття

І Україну, бо в нас іншої нема

Пресвята Богородице, заступайся за організацією «Золоті Леви Чорної сотні» так, щоб ви вірили в Бога, любили рідну землю, всіх людей котрі на ній проживають.

Господи, поблагослови вашу організацію будувати вільну, розвинену і демократичну Україну у совісті зі Святим Письмом. Амінь.

Благословення Господнє на вас!

 

+Василь Івасюк

Правлячий Архиєрей

Коломийської єпархії

 

14 грудня 2019 року Божого

м. Коломия


Послання і проповіді