Слово владики Василія (Івасюка) на XІІ Всеукраїнському відкритому фольклорному фестивалі “Писанка”

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

 

«Господь мій і Бог мій»

(Ів.29:28)

Вступ. Вітаємо всіх гостей та учасників фольклорного фестивалю «Писанка» із десяти областей України.

І). Писанка Коломийська. Писанка – це зазвичай куряче або гусяче яйце, розписане воском і зафарбоване барвниками, а також один зі символів Воскресіння Господнього. У Коломиї знаходиться споруда у формі найбільшого у світі писанкового яйця висотою 14м та діаметром у 10м, котра стала візитівкою міста. Це єдиний у світі музей писанкового розпису, що приваблює відвідувачів з усіх країн. Зараз музей володіє колекцією, що налічує понад 6000 писанок. У музеї існує традиція – перші особи держави під час відвідин музею отримують біле куряче яйце, розтоплений бджолиний віск і писачок, яким залишають свій автограф на поверхні яйця, а далі спеціалісти його розписують як писанку.

ІІ). Фестиваль «Писанка». Дванадцять років поспіль близько спорудженої Коломийської писанки проводиться фольклорний фестиваль «Писанка». Головним завданням якого є пригадати людям і навчити дітей традиційних покутських народних і прадідівських звичаїв. В епоху швидкого розвитку технічного прогресу добрі народні традиції забуваються, а деякі втрачаються назавжди. І тому хочеться подякувати місцевій владі за підтримку проведення таких необхідних заходів.

ІІІ). Писанка символізує Воскресіння Христове. Вона пригадує кожному залишити стару і грішну людину й одягнутися пасхальною благодаттю від Ісуса Христа. Цієї Томиної неділі відновити віру у своєму серці так, щоб могти викрикнути разом з апостолом Томою «Господь мій і Бог мій» (Ів.29:28).

Наша Коломийська писанка є свідченням того, що Бог знову повірив в людину і запрошує всіх нас почати з Ним дружити так, як тоді в Раю. Тоді Господь готовий дати тобі «те, чого око не бачило й вухо не чуло, що на думку людині не спало, те наготував Бог тим, що його люблять» (І Кор.2:9).

Висновки. Воскресіння Христове, гаївки, фольклорний фестиваль «Писанка» у всій своїй багатогранній красі допомагають відкрити дорогу до Господа і Бога мого (пор.Ів.29:28). Все в житті проходить дуже швидко, а тому робімо добрі вчинки за покликом душі і довіряймо все воскреслому Спасителеві.

Пресвята Богородице, Мати Божа Коломийська, допоможи всім учасникам нашого фестивалю пізнати воскреслого Спасителя.

Господи, благослови воїнів воскреслої української армії. Амінь.

Благословення Господнє на вас!

+Василь Івасюк

Єпарх Коломийський

5 травня 2019 року Божого

м.Коломия       


Послання і проповіді