Слово владики Василія до військовослужбовців 10 гірсько-штурмової бригади в день прапора і з нагоди 27-ї річниці незалежності України

Вступ. Вітаю військовослужбовців, солдат, офіцерів та командування бригади в день прапора та 27 річницею незалежності України християнським привітом Слава Ісусу Христу!

І). Господь наша надія, яку Він дає українському народові через військовослужбовців. Найдорожчі захисники нашої Батьківщини. Господь подарував вам життя і покликав тепер виконати дуже важливе завдання – захищати Україну у цей дуже непростий час. Готуючись до оборони нашої держави, ви зобов’язані підвищувати свою військову кваліфікацію. Одначе, перед початком кожної справи і завдання маєте просити Бога допомогти успішно виконати поставлене завдання свого командування, зберігаючи при цьому своє життя і життя своїх товаришів.

Приклад. Одного разу в часі Другої Світової війни підрозділ в кількості 30 чоловік направили на війну. Воїни проходили біля каплички, посвяченій Матері Божої Неустанної Помочі. Несподівано один чоловік вибіг із колони та щиро просив Пресвяту Богородицю щасливо повернутися живим із війни. Дійсно, з тієї групи тільки він один повернувся додому з війни.

Дорогі воїни, вам тепер належить захищати свій народ, жінок, дітей, молодь, хворих і пенсіонерів. На вас ці люди покладають велику надію. І тому синьо-жовтий стяг завжди захищений благословенням хресного знамені, яке дає запевнення перемоги. Константин Великий мав видіння хреста на своїх знаменах і почув такі слова “Цим знаменем переможеш”. І так сталося! Іван Франко підтверджує силу хреста такими словами:

“Хреста нас знаменем хрестили

Ростем під знаменем Христа

З хреста пливуть всі наші сили

І віра наша пресвята”

Зі святом прапора і 27 річницею незалежності України всіх вас, дорогі військовослужбовці!

Нехай Пресвята Богородиця, Мати Божа неустанної Помочі, перебуває з вами по всі дні служіння в Збройних Силах України.

Бог прощення і любові нехай завжди буде посеред наших воїнів!

Благословення Господнє на вас!

+Василь Івасюк

Правлячий Архиєрей

Коломийської Єпархії

 

23 серпня 2018 року Божого

Тучинський полігон


Послання і проповіді