Слово владики Василя на розколяді в єпархіальній каплиці

«Це є Син Мій улюблений,

у якому Моє благовоління»

 

Всесвітліші і всечесніші отці вітаю вас християнським привітом «Христос Рождається!». «Славіте Його!».

Вступ. Розколяда – це завершення веселого Різдвяного періоду і Йорданських свят. Священики єпархії – це улюблені Божі сини, котрі передають дух Благої новини оспіваний у колядках, кожній домівці через освячення йорданською водою. Ця радість має супроводжувати людей радісно цілий рік і стати фундаментом розбудови України, родини і самому душпастирю невтомно служити Церкві Христовій.

І). «Це є Син Мій улюблений, у якому Моє благовоління» – ці слова завжди промовляє Небо над нововисвяченим ієреєм. Господь Бог перед спільнотою людей у храмі відкриває небеса і словами архиієрея, голосно проказуючи молитву «Божественна благодать…», а духовенство і миряни голосно співають «Аксіос». Невидиму дію Святого Духа видно у радісних обличчях родини, присутніх людей і внутрішньому піднесенні. Ваші ієрейські свячення можна порівняти до події хрещення Ісуса від Івана Хрестителя у Йордані, а присутніх у храмі – до людей на березі річки.

«Божественна благодать…» сходить на вас у часі ієрейських свячень і зумовлює людей належно шанувати прийняте вами священство, а так само присяга «На це все я свідомо присягаю…». Тому Євангеліє пригадує вам, хто шанує священика чи єпископа, той буде шанувати Бога, а хто став зневажати священство, той поступово почне ображати Бога. «Хто вас приймає, той Мене приймає» (Мт. 10:40) – сказав Господь. «Усією душею Господа шануй і священиків його поважай» (Сир. 7:29). Юдеї стали зневажати Бога через те, що зневажали Мойсея і кидали у нього камінням. Хто поважає священика, той тим паче буде благоговіти перед Богом. Хоча би священик був нечестивий, але Бог Сам віддасть тобі нагороду. «Хто приймає пророка, тому що він пророк, той одержить пророчу нагороду» (Мт. 10:41). Звичайно, отримає нагороду також той, хто шанує і слухає священика, монаха чи єпископа та підкоряється йому.

ІІ). Втома від служіння священика. Служіння вимагає почуття гумору і збереження «рівноваги серця». Браття, на початку свого служіння священик хоче перемінити увесь світ, а з часом вже нічого не хоче робити, бо відчуває втому і не бачить перспективи, а саме найгірше починає втрачати «сіль» і дух священства. Служіння священниче починає приносити втому: небажання щось очолювати і чимось керувати, безсилля достукатися до сердець людей, змученості від тисяч справ, які необхідно виконати і тоді починаються пошуки щастя у світських розвагах, бізнесі і т.д.

У такий період бракує часу на молитву, чесноти великодушності і приходить самотність. Священича самотність полягає у тому, що ви несете тягар пастирського служіння, а також свій особистий тягар. І тут не зашкодить мати щоразу більше почуття гумору і старатися зберігати «рівновагу серця». Умиротворення полегшить взаємні контакти з іншими священиками та парафіянами, допоможе не витрачати надмірно фізичні сили. Провівши у священстві тривалий час, тобто більше як двадцять років, варто зберігати смиренне почуття цінності свого служіння.

Посеред вас є певне число досвідчених керівників великих і значущих парафій нашої єпархії, майже всі побудували храми, кожен з вас відправив за своє життя велике число Служб Божих. Правда, у нас катастрофічно не вистачає парафіяльних домів для проживання священика на парафії і прицерковно-катехитичних шкіл, а це створює дискомфорт повного пастирського служіння.

Висновки. Очевидно, що із плином років почуваєтеся дедалі більше втомленими, перенесені хвороби, операції щоразу більше завдають фізичних і духовних страждань. Однак усе це відбувається для того, щоби можна було краще зрозуміти страждання інших, зазнавати більшої втіхи від Христа та зуміти ділитися цією радістю зі своїми ближніми.

Нехай Пресвята Богородиця, Мати Божа Неустанної Помочі, допоможе вам послужити своїм досвідом недосвідченим священикам, дітям, молоді і людям доброї волі.

Господи, дай кожному священикові Коломийської єпархії гідно виконати своє покликання так, щоб в кінці життя почути благословенні слова з Неба: «Це є Син Мій улюблений, у якому Моє благовоління».

 

Благословення Господнє на вас!

 

+Василь Івасюк

Єпарх Коломийський

 

м.Коломия

 


Послання і проповіді