Слово владики Василя (Івасюка) на відзначенні 100-річчя створення Карного розшуку України

«Шукайте і знайдете (…)

Хто шукає, знаходить»

(Мт.7:7-8).

Вступ. Кáрний рóзшук – це одна з найважливіших підрозділів поліції, обов’язком якої є здійснення оперативно-розшукових та інших заходів із метою запобігання, припинення та розкриття злочинів, а також розшуку злочинців.

І). Святе Письмо і кáрний рóзшук. «Ходив Ісус Галилеєю; він не хотів більше ходити Юдеєю; бо юдеї» (Ів.7:1) шукали можливості убити його. Євреї використали для цього складну і сприятливу політично-релігійну ситуацію й арештували Месію в Гетсиманському саду. Допоміг тодішній владі і силовим структурам того часу близький учень Ісуса і його зрадник Юда. Євангелист Лука подає офіційне звинувачення юдеями Христа: «Цього ми знайшли, що він підбурює народ наш, забороняє давати кесареві податок і каже, що він – Христос – Цар» (Лк.23:2). Далі державний керівник і суддя в одній особі Понтій Пилат здійснив суд, кажучи до людей, кого вам випустити згідно традиції, тобто дати амністію. Люди напевно крикнули би відпустити Ісуса, але правляча влада підкупила народ на площі і люди голосували надати волю місцевому авторитету – розбійникові Вараві. Колишній кáрний рóзшук, релігійно-політична ситуація і суд тісно пов’язані між собою і мають аналогію з теперішнім часом. Запитаймо себе: «Що змінилося?».

ІІ). Відзначення 100-річчя кáрного рóзшуку України в Коломиї. Змінився час, обставини, люди. Нині маємо багато працівників кáрного рóзшуку християн і підхід до виконання обов’язків повинен бути на основі Святого Письма, заповідей Любові і чинного Законодавства України.

Шановні працівники поліції, карного розшуку та ветерани служби! Прийміть мої найщиріші вітання з нагоди 100-річчя карного розшуку України. Висловлюю вам глибоку вдячність за вашу нелегку повсякденну працю, небезпечну службу, завдяки якій наші люди почувають себе захищеними. Ваша робота овіяна певним ореолом романтизму, але всі люди добре знають наскільки небезпечною і дуже важливою є ваша робота.

Пресвята Богородице, Мати Божа Неустанної Помочі, допоможи працівникам карного розшуку успішно протидіяти злочинності і завжди додому повертатися живими.

Господи, благослови нашим працівникам своєю ініціативою, наполегливістю і високим професіоналізмом будувати міцну Україну. Амінь.

Благословення Господнє на вас!

+Василь Івасюк

Єпарх Коломийський

 

15 квітня 2019 року Божого

м.Коломия

 


Послання і проповіді