Глава УГКЦ до владики Бориса Ґудзяка у Філадельфії: “Господь посилає вас навчити сучасну людину в Північній Америці вірити в Бога”

“Мабуть, це час, коли всі люди в Сполучених Штатах очікують від нашої Церкви особливого свідчення християнської віри. Це час, коли всі тут очікують оновлення та відродження. Але водночас сьогодні чуємо особливе слово втіхи – слово про Утішителя”, – сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час інтронізації владики Бориса Ґудзяка на митрополита Філадельфійського.

 

Предстоятель відзначив, що сьогодні у Філадельфійській митрополії завершується період очікування, оскільки вже рік вірні та вся наша Церква в Сполучених Штатах очікували на цей день. «Сьогодні ми стали наочними свідками вияву особливої любові Бога до нашої Церкви і народу. Господь дбає про нас. Він дарує вам пастиря, батька, благовісника Христового Євангелія та благодаті Святого Духа – вашого нового архиєпископа і митрополита Бориса», – сказав Блаженніший Святослав.

Звертаючись до нового митрополита Філадельфійського, Предстоятель додав: “Вас Господь посилає до цієї пастви у буремний і непростий час. Якось аж лячно звучать сьогодні слова Божого Слова, скеровані до всього Божого люду: “Настане час, коли кожен, хто вас убиватиме, гадатиме, що служить Богові””.

“Вас Господь посилає сьогодні навчити сучасну людину особливої культури Північної Америки вірити в Бога та вилікувати її від рани гріха. Вас посилає сьогодні Господь, щоби разом із цим людом, пасхальними “веселими стопами” йти до Отця, переорієнтувати всі їх життєві горизонти в напрямку до Бога і в такий спосіб чинити всяку справедливість”, – відзначив Глава УГКЦ.

“Це вас, – звернувся Блаженніший Святослав до нового митрополита, – Господь кличе сьогодні допомогти синам і донькам нашої Церкви, що походять із різних середовищ, із громадських організацій, а навіть різних народів та культур, дати свідчення християнського життя. Навчіть їх бути собою. Навчіть їх не засуджувати, а свідчити. Поверніть нашу Церкву знову в серце нашої громади та допоможіть подолати те, що роз’єднує, поверніть живого Бога в серце кожної людини”.

Предстоятель зі словами вдячності згадав усіх архиєпископів Філадельфійських, які трудилися у цій, одній із найстарших поза межами України митрополії УГКЦ. Подякував за служіння владиці Стефану Сороці, який багато років був очільником Української Церкви у США. Також подякував владиці Андрієві Рабієві, єпископу-помічникові, який готував сьогоднішнє торжество.

Особливо Глава УГКЦ звернувся до єпископату, духовенства і монашества всієї української громади та до всіх дітей Церкви. “Відкрийтеся до дії Святого Духа, прийміть свого нового владику і йдіть за ним. Ми всі сьогодні очікуємо оновлення і оживлення нашої Церкви у США. Очікуємо, що наші церковні структури тут будуть переосмисленні, осучаснені та переживуть, за словами Папи Франциска, справжнє душпастирське навернення. Очікуємо, що наша Церква віднайде кожного загубленого сина і кожну загублену доньку та дійде туди, де її потребують і кличуть. Наш єпископат і духовенство в цій країні очікують нового лідерства та сопричастя з широкою спільнотою Католицької Церкви у США. Ми очікуємо нової глибини єдності з Церквою-матір’ю в Україні та всьому світі”, – закликав Блаженніший Святослав.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ


Новини УГКЦ