Привітальне слово владики Василія Івасюка з нагоди 30-літнього ювілею о. Ярослава Врублевського

«Що народжується від тіла – тіло,

а що народжується від Духа – дух»

(Ів.3:6).

 

Вступ. Святе Письмо описує людину, сотворену на образ і подобу Божу (пор. Бт. 1:26-27). Люди, котрі пізнають і бачать істину, знають, що тіло тимчасове, а душа вічна, ненароджена і не вмирає разом із тілом.

 

І). Духовне народження християнина у Святому Дусі. «Коли хтось не народиться з води та Духа, не спроможен увійти в Царство Боже» (Ів.3:5). Народження з «висоти» (Ів.3:3), це народження з «води та Духа» (Ів.3:5). Іншими словами, це духовне народження людини в якій замешкує Святий Дух. «Якщо любите ви мене (…) дасть [Отець] вам іншого Утішителя, щоб з вами був повіки, Духа істини» (Ів.14:16−17). Вода в Євангелії від Івана символізує Святого Духа, котра виходить з проколеного боку Христа. «І потекла негайно ж кров – вода» (Ів.19:34). Святий Дух буде дарований усім, хто охреститься і належатиме до Церкви, щоб до пізнання істини прийти. Відродившись у Хрещенні через єдність з померлим і Воскреслим Христом, потрібно «сповнятися Духом» (Еф.5:17) та «не гасити Духа» (І Сол.5:19). Божий Дух дає справжнє життя з Богом: «Ви ж не тілесні, але духовні, якщо Дух Божий живе у вас. Коли ж хтось Духа Христового не має, той Йому не належить» (Рм.8:9).

 

ІІ). Служіння і життя священика. Отче Ярославе, стоїш перед Богом і сумлінно приносиш молитви перед престіл Божий за український народ, за парафіян і свою родину. Повернути народ до віри в Бога, заново відкрити цінність отриманих дарів Святого Духа в земному житті – ось це справжня любов до України. Пам’ятаючи про кінцеву мету свого життя, пригадуйте хресну дорогу Ісуса на Голгофу. Його замість царського трону очікував смертельний вирок. Апостолам також були приготовані місця як з правого, так і з лівого боку. Біда в тому, що коли місця на хресті треба було займати апостолам Якову з Іваном, то вони так сховалися, що сторожі не могли їх знайти. Їхні місця зайняли злочинці, котрі були розп’яті й оправдані. Ось так само у важкі та вирішальні хвилини вашого життя всі друзі поїдуть у відрядження і будуть мати дуже пильні справи та не зможуть вам допомогти нічим. Хтось купив землю, другий машину, а третій поїхав відпочивати. Ось так історія повторюється з кожним священиком, а сьогодні друзі вітають вас з днем народження.

Нині лунають слова привітання від усіх. Тарас Шевченко пише: «Ну що б, здавалося, слова. Слова та голос — більш нічого. А серце б’ється — ожива, Як їх почує!». Геній української літератури Тарас Шевченко дуже точно передав значення слів у житті людини. Словом можна розвеселити, підбадьорити, вразити і надзвичайно приємно привітати з Днем народження. Молимося, щоб ви отче, виконали своє післанництво, мрії збулися і були щасливими у сім’ї та служінні. Важливо не розминутися зі своїм покликанням і тоді серце б’ється в ритмі українського танцю на Божу славу, перетворюючи день іменин на світле і радісне свято.

 

ІІІ). «Що народжується від тіла – тіло, а що народжується від Духа – дух» (Ів.3:6). День народження отця Ярослава Врублевського – це день приходу на світ нової людини зі своїм особливим завданням від Бога. Від цього дня починається відлік років і приготування до вибору покликання професії. Людина у день свого народження святкує іменини, приймає подарунки і вітання. Отець Ярослав нині святкує ювілей разом зі своїми батьками, дружиною, дітьми і друзями-священиками.

Отче, Ярославе, коли ти народився, тоді на небі засвітила ще одна яскрава зірка, запалена від благодаті Божої. Вона повинна горіти у твоєму серці все життя і ніколи не гаснути. Підтримувати її горіння необхідно через Тайну особистого Покаяння і Примирення з ближнім. Кожний кого ти навчаєш і з ким спілкуєшся повинні з твого священичого прикладу запалювати світильник власного життя від твоєї яскравої і благодатної зірки любові. Цим Божим світлом мають світити твоя прекрасна дружина, твої діти і батьки по твоїй стороні і по стороні дружини.

 

Висновки. Отче Ярославе! Церква стала для вас Матір’ю і безперешкодно супроводжує до вічного життя й оправдовує на кожному кроці. Отче, живіть просто і по совісті та пам’ятайте завжди, що Господь все бачить, а на інше менше звертайте уваги. Господь Бог ще з лона матері призначив вам, отче Ярославе, виконати спеціальне завдання – бути Другим Христом! І цей найважливіший обов’язок вашого свідомого життя ви успішно виконуєте.

Рівночасно пам’ятай на першу промову владики Андрія Шептицького на посаді митрополита: «Різні люди всіляко можуть думати і говорити про мене. Але я хочу, щоб усі це знали і розуміли, що, коли я обіймаю становище митрополита руського, то я ним хочу бути і ним буду». Тому завжди перебувайте з тим духовенством, котре тебе не зрадить, а це є Христос і тільки Він.

Пресвята Богородице, Мати Божа Неустанної Помочі прославлена в Коломийській іконі «Це Мати твоя» заступайся за нашим іменинником.

Господи допоможи вам просто помічати щастя і тоді не забувайте дякувати тим, хто приносить вам цю радість.

 

Благословення Господнє на вас!

 

+Василь Івасюк

Правлячий Архиєрей

Коломийської єпархії

31 жовтня 2020 року Божого

м. Коломия

 


Послання і проповіді