Прочани с.Лоєва молились за чесні і справедливі вибори у Грушеві

23 березня на парафії с.Лоєва була організована проща до с. Грушева Дрогобицького району. Наміренням цієї прощі була молитва за світлий розум українського народу у чесних і справедливих  виборах гідного президента для України.

З батьківською щирістю прочан зустрів о.Зіновій Майкут, який розповів про Грушівську ікону та джерело цілющої води, історія яких сягає понад два століття. Зараз криниця, про яку говорив священик, розміщена просто посеред каплиці, де колись росла верба, з дупла якої била цілюща вода. На гіллі цієї верби, якраз висіла ікона Пресвятої Богородиці, щоправда хто почепив її туди невідомо й досі. Тільки напис внизу ікони свідчить про те, що вона була виконана 1806 року народним іконописцем Стефаном Чаповським. Сьогодні це святе місце, прославлене багатьма чудесними зціленнями, відоме не тільки в Україні, але далеко поза її межами.

Дата 26 квітня 1987 року, напередодні доленосних подій для нашої церкви і народу – виходу нашої УГКЦ з підпілля, привернула увагу до себе тисячі паломників.  Богородиця з’явилася на балконі церковці, яку зі свого подвір’я побачила 12-річна дівчинка Марі Кізим. Матір Божа немов би закликала до пробудження, до дії. Дівчинка відразу розповіла про видіння своїй мамі. Звістка швидко набрала розголосу і вже до вечора на подвір’ї каплиці зібралися люди з усіх навколишніх сіл. Поява Богородиці немов стала благовіщенням розпаду радянської тоталітарної влади.

Свої свідчення про зцілення в цьому місці люди залишають у спеціальній книзі – їх є 340. Зціляються прочани від безпліддя, раку, захворювань очей, ніг, виразки шлунку й німоти.

Багато цікавих історій розповіла також п.Віра Майкут, яка приймає прочан з США, Франції, Канади, через спілкування з якими їй довелося вчити іноземну мову.

В часі прощі вірні приступили до Святої Сповіді, адже щоб мати світлий розум необхідне чисте серце. Ця каплиця, з джерелом  посередині, пригадує один момент із Святого Письма, де Ісус просить Петра зловити рибу, витягнути статир, заплатити за Нього і за себе. Тут, при джерелі ласк, кожен отримав прощення своїх гріхів та спільно з іншими випрошував ласк сокрушенного жалю для ближніх.

Після Літургії всі висловили щирі слова вдячності о. Зіновію за час, який він приділив. Отримавши Боже благословення та помолившись Хресну Дорогу, яка була пожертвувана за мир та власні намірення, прочани, сповненні віри і надії у світле майбутнє України, повернулися додому.

 Джерело: прес-служба єпархії

 


Новини єпархії