Посвячення каплиці святого пророка Іллі на Коломийському летовищі

17 лютого правлячий архиєрей Коломийської єпархії кир Василій Івасюк завітав на міський аеродром, щоб посвятити каплицю святого пророка Іллі. Разом з архиєреєм на посвященні були: адміністратор Катедрального собору Преображення Христового о.Володимир Білослудцев, синкел у справах мирян о. Юрій Лукачик, декан Печеніжинський о.Юрій Максим’юк та о.Роман Малярчук.

Звертаючись до присутніх, владика зазначив, що назва каплиці є дуже символічною, адже пророк Ілля є особою відомою й улюбленою всім народом. Найбільш характерною його рисою є наявність повітряного транспортного засобу – вогненної колісниці, на якій він вознісся в небеса.

Перед людьми виникає питання: “Що ж таке колісниця, на якій пророк поїхав у небеса? І куди повезла його ця колісниця?”. Віра перших християн не ставила під сумнів існування вогняної колісниці. Навпаки, вони вірили, що шість білих коней без жодної плями з вогненними гривами і вогненними копитами з’явилися у вогняній хмарі і забрали пророка у Рай.

Якщо народи на землі ведуть себе недобре, тоді Ілля може розкувати своїх коней на небесах і кинути підковою в грішників від чого наступить обов’язкова смерть. Ілля пов’язаний з різними небесними явищами – грозою, громами, кометами, смерчами, які цей святий посилає людям, щоб повернути їх на дорогу праведників”, сказав єпископ.

Також владика Василій поблагословив і окропив свяченою водою технічний персонал, льотчиків і повітряний транспорт.

Наостанок єпископ додав: “Сьогоднішній день посвячення співпадає з днем Героїв Небесної Сотені. Ці хлопці перебувають в небі, як Ангели. Знайте і пам’ятайте, що ангели люблять вас і дивляться на вас! Одне прошу – не відганяйте їх свідомо від себе!”

Далі розпочась святкова програма, в рамках якої присутнім продемонстрували показові польоти професіоналів, катання на літаках та мотодельтапланах, стрибки з парашутом.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії