Похоронні богослужіння за дослідницею спадщини Шептицьких Оксаною Гайовою

14  березня на Коломийщині попрощалися з Заслуженим працівником культури України, багаторічною дослідницею спадщини митрополита Андрея і блаженного Климентія Шептицьких Оксаною Гайовою.

Оксана Гайова

Поховання відбулося у Нижньому Вербіжі, рідному селі покійної, яке очолив єпископ Коломийський кир Василій (Івасюк) спільно з духовенством.

У своєму слові, зверненому до присутніх, владика пригадав життєвий шлях Оксани Гайової, котра важкою щоденною працею в архіві знаходила все нові факти і джерела для висвітлення особи митрополита Андрея Шептицького у правдивому світлі.

“На 61-му році життя перестало битися серце заслуженої для Церкви людини, котра брала активну участь у беатифікаційному процесі Андрея Шептицького. Вона була інтелігентом у житті, в роботі, в стосунках з оточуючими і з колегами. Оксана була професіоналом своєї справи, спеціалістом з великої літери; вона була терпелива і могла вислухати кожного, порадити і повчити. Нам буде її не вистачати”, – сказав єпископ.

Наостанок висловлюючи співчуття родині покійної та всім людям доброї волі, які переживають відхід до вічності Оксани Гайової, кир Василій додав:

“Невблаганна раптова смерть розлучила всіх нас із Оксаною. Мама її вже зустрічає на небесах, брат втратив сестру, ближча і дальша родина правдиву християнку і патріотку, а колектив – вмілого працівника. Залишені справи завжди будуть нагадувати нам про Оксану Гайову. Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким покійної. Передаємо тіло покійної Оксани у землю с.Нижній Вербіж там, де вона народилася. Світла була Людина! Світлій Людині – світла пам’ять!”

По завершенню в останню путь новопредставлену провели рідні, друзі, колеги, монашиство та односельці.

Джерело: прес-служба єпархії

 


Новини єпархії