Пастирський візит владики Василія до парафії с.Ценява

Храмове свято для парафії Воздвиження Чесного Хреста села Ценява, Корницького деканату, вперше розпочалось реколекціями на тему “Святе Письмо – книга життя”, реколектант о.Захар Михасюта, а кульмінацією стала Архиєреська Божественна Літургія, яку відслужив єпарх Коломиський кир Василій (Івасюк).

Реколекції при парафії розпочались в середу, 26 вересня, Великою Вечірньою з Литією. Опісля присутні мали вступну науку про Святе Письмо, під час якої о.Захар навчав, що не потрібно боятись читати цю книгу і розповів практично як це зробити.

Наступного дня віряни мали нагоду прочитати деякі уривки зі Святого Письма і роздумати їх змістом. У свою чергу реколектант наголосив на тому, що можна багато знати і прекрасно розповідати про Біблію, але значно, важливіше читати і жити її дороговказами. Адже у Святому Письмі можна знайти відповіді на головні питання: хто така людина, яка її ціль в житті, що хоче відповісти нам Господь.

У п’ятницю, 28 вересня, реколекційну науку було проведено у Ценявській школі, де о.Захар мав дві зустрічі з учнями школи. Під час науки священик намагався на доступному рівні донести до дітей те, як через читання Біблії віднайти ціль свого життя, закладеного Творцем. По завершеню школярі залишились задоволеними, адже зустріч була наповнена теплом спілкування, цікавістю та спонуканням їх до перших кроків.

В останній день реколекцій – неділю парафіяни під час Літургії спільно з єпархом Коломиським кир Василієм (Івасюком) зносили подячні молитви до Всевишнього з нагоди храмового свята та 210-річчя церкви Воздвиження Чесного Хреста.

Цього дня з Преосвященним владикою співслужили: парох храму о.Юрій Савчук, канцлер єпархії о.Микола Горецький, протопресвітер Корницький о.Володимир Дрозд, о.Захар Михасюта, о.Ігор Ємчук, о.Олег Ткачук, о.Любомир Ярославський, о.Роман Плащак, о.Ярослав Рохман, о.Михайло Яворський.

Після прочитання Євангелія кир Василій звернувся до вірних зі словом проповіді, в якій розповів зазначив, що свято Воздвиження Чесного Хреста пригадує християнам, якою ціною куплено їхнє спасіння.

“Смерть Ісуса на хресті знищила владу гріха, який приніс людям смерть. Хрест відкрив вхід до неба і став перепрошенням Небесного Отця за вчинені людьми беззаконня”, – пояснив владика.

Далі проповідник зазначив, що  багато людей у світі ще не знають про силу хреста, і в цьому є наша вина, адже “християни зобов’язані сповістити всім і кожному, ближньому і далекому, що вчинив для нас Господь. Постійна євангелізація – ознака живих християн, бо вона дає віру”. 

Опісля єпископ привітав церковну громаду з поважним ювілеєм і храмовим святом, а також вручив подячні грамоти парафіянам, які дбають про святиню. По завершенню архиєрейського візиту відбулось мирування та чин великого освячення води.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії