Освячення відновленого пам’ятного хреста в Надвірній

14 жовтня, в день свята Покрови Пресвятої Богородиці, єпарх Коломийський Преосвященний владика Василій (Івасюк) освятив відновлений хрест на честь скасування панщини в Надвірній.

Цей пам’ятни знак встановила громада міста у пам’ять про подію 3 травня 1848 року, коли внаслідок революційних подій у Галичині, оголосили цісарський патент, яким скасовано кріпацтво на території міста, пише прес-служба єпархії з посиланням на Надвірнянську міську раду.

За радянських часів тоталітарний режим неодноразово нищив пам’ятний хрест. Втім вдруге люди встановили його у 1958 році. Небайдужі надвірнянці знайшли вивезений за місто хрест біля річки Стримба і зберегли його для своїх нащадків. І тільки в 1990-му пам’ятку відновили, встановивши на попередньому місці. Тоді освячення очолював світлої пам’яті владика Павло Василик.

З плином часу хрест знову почав зазнавати часткових руйнацій і перебував в аварійному стані. Цього ж року, з метою збереження історичної пам’ятки, громадою міста було принято рішення про реконструкцію. Тож символічно в 170-ту річницю від скасування кріпатства хрест було освячено вдруге.

На знаменну подію до надвірнянців завітав єпарх Коломийський кир Василій (Івасюк). Спільно з численним духовенством владика очолив освячення пам’яного знаку. По завершенню кир Василій подякував місцевим жителям за ініціативність у справі збереження історичної пам’ятки, а також всім жертводавцям, що спричинилися до його віднови.

Фото: прес-служба єпархії

 

 

 


Новини єпархії