Освячення престолу у с. Дора (урочище Переніс)

Сьогодні, 28 липня 2021 року, коли наша Церква вшановує та прославляє святого рівноапостольного князя Володимира, хрестителя Київської Русі, Преосвященний владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський, відвідав парафію с. Дора (урочище Переніс) Яремчанського протопресвітеріату, де освятив престіл та кивот.

Урочисте богослужіння розпочалося з Чину освячення престолу та кивоту у церкві Чуда святого Архистратига Михаїла. Опісля відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, котру очолив Кир Василій Івасюк у співслужінні із о. Іваном  Лейб᾽юком (адміністратором Церкви), та місцевими священиками.

По завершенню Божественної Літургії Преосвященний Владика Василій виголосив повчальне слово, в якому наголосив на величній постаті святого рівноапостольного князя Володимира: «Справжня зустріч з Ісусом Христом викликає внутрішню переміну князя і він визнає спасіння, як найвищий дар Христа людям. Князь Володимир після прийняття християнської віри, повністю зміняє свою вдачу, він починає доглядати за бідними, хворими та голодними, надаючи їм потрібну допомогу при дворі. Київська Русь – це єдина країна на той час, в якій скасовано смертну кару. Володимир сказав людям, які намагалися відновити смертну кару: «Боюся гріха»».

Також Владика Василій побажав усім присутнім: «Отримавши від Бога дар життя, людина йде по крутих горах, небезпечних поворотах, непередбачених обставинах, переходить випробовування, а деколи появляється дорога встелена квітами. Все це приходиться пережити, перетерпіти і прийняти. Люди мають завдання – виконати своє покликання і тоді закінчити життя на землі. Тому прокидаючись кожного дня, не нарікайте, любіть тих, хто вас поважає, пробачайте винуватим і знайте, що все в цім житті минає швидко.

Життя є дуже дивне! Люди надаремно витрачають свій час, марнують своє життя, втрачають здоров’я, щоб здобути та накопичити гроші, а потім їх легко тратять на сигарети, розпусту, випивку, клуби, наркотики. Така дорога веде до Пекла, яке є дуже дороге і коштовне. Однак найгірше з усього того, що більшість людей хоче йти платною дорогою туди, де є плач і скрегіт зубів.

Дорога до Неба безкоштовна, бо це молитва, піст, милосердя, справедливість і за все це вже заплатив Ісус Христос дорогою ціною – жертвою свого життя. Проте цією дорогою мало хто йде».

Пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії