Освячення престолу та відновленого іконостасу в с. Жуків

27 січня правлячий архиєрей Коломийської єпархії кир Василій (Івасюк) відвідав парафію Св.Миколая в с. Жуків Обертинського деканату. 

Урочисте богослужіння розпочалося з Чину освячення престолу та іконостасу. За Божественною Літургією владиці співслужили: парох храму і декан Обертинський о. Володимир Барновський, о. Йосафат Вінтоняк, ЧСВВ та численне духовенство єпархії.

По завершенню Божественної Літургії кир Василій виголосив повчальне слово, що стосувалося Віддання свята Богоявлення. Цю величну подію ми пригадуємо вкотре, оскільки церковний устав приписує деякі свята вшановувати особливим богослужінням не один день, а декілька.

У своїй проповіді єпископ пояснив, що Хрещення Ісуса в Йордані – це приготування дороги у серці людини до Нового Єрусалиму, котрий можна побачити завдяки Божественному Світлу.

Господь охрестився тому, щоб люди прийняли особисте хрещення і так увійшли до Царства Божого. Кожна людина ставить перед собою питання: “Чи може вона через хрещення Святим Духом доторкнутися життя вічного та побачити Світло Боже?”. Так може, тільки через особисту молитву та покаяння, котрі стають для неї духовним Світлом на дорозі до Царства Божого. Молитва і віра – це Світло Боже, яке допомагає побачити духовний сенс життя людини”,сказав проповідник.

Наприкінці кир Василій привітав усіх присутніх зі святом, наглосивши на тому, що освячення престолу це історична подія для села. Також владика подякував духовенству, хористам та всім присутнім за спільну молитву, а відтак вручив жертводавцям подячні грамоти.

У свою чергу до кир Василія звернувся парох о. Володимир Барновський, який висловив слова вдячності за душпастирський візит до Жукова та освячення, які владика звершив. Далі відбулось мирування, після якого, з нагоди пам’ятного дня, присутні стали до спільної фотографії.

Джерело: прес-служба єпархії

 


Новини єпархії