Освячення іконостасу на парафії с.Ворона

21 жовтня Арихиєрейську Божественну Літургію єпарх Коломийський кир Василій (Івасюк) відслужив у храмі Різдва Пресвятої Богородиці с.Ворона.

Зустріли Преосвященного владику на церковному подвір’ї парох о.Андрій Цеслів та сотрудник о.Юрій Боєчко спільно з парафіяльною громадою. Увійшовши до храму кир Василій розпочав недільне богослужіння.

Після прочитання Євангелія, у своїй проповіді, єпископ пояснив присутнім значення притчі про сіяча, яку Христос розповів перед народом юдейським.

“Сівач є сам Ісус Христос, зерно – Слово Боже, а земля – серце людське. Нам завжди здається, що ми слухаємо і все розуміємо. Ось і сьогодні для нас читається притча про сівача, можливо вже в сотий раз – і що? Вона така зрозуміла така звична, і ми думаємо собі, що нам не потрібно знову і знову її слухати, ми вже можемо її переказати, повторити, роз’яснити. Але хто із нас скаже що він хоча б в якійсь мірі живе цією притчею. Ми слухаємо вухами, розуміємо розумом, але чи доходить ця притча до нашого серця? А якщо не доходить до нашого серця, то тільки прозвучить для нас, але плоду не дасть”, – сказав владика.

Проповідник також закликав присутніх заглянути у своє серце, щоб “подивитись яка там земля”. Якщо не обманювати самих себе, то можна побачити там пилюку придорожню і каміння заросле терням.

“Навіть приходячи до храму святого, слухаючи слова, які говорив сам Христос ми не вміємо зберегти їх в собі. – продовжував владика. – Цілий тиждень ми наганяємо у своє серце птахів пустомовства, осуду і образи на ближніх своїх. Діти посварені із своїми батьками ідуть до храму, щоб Бог зняв тягар важкий з їх серця. Батьки, які через батьківські ревнощі доводять до сварки, а може і до розлучення дітей своїх і бачать свій гріх ідуть до Бога шукати заспокоєння і миру в душі, хоча б на старість. Чоловік із жінкою, які вчора посварились, і трохи не побились ідуть до храму з надією на Божу милість. І кожен думає, що Бог має усе вирішити, бо прийшов його величність “Я”. А Бог як той сівач сіє зерно своє. Невже винен він, що ми не приготували серця свої, не змогли полити цей камінний ґрунт серця сльозами покаяння, не змогли повиривати із свого серця терня, яке по виході із храму заглушить це Слово Боже”.

На думку єпископа, сам Господь від початків дає нам добре серце, тільки ми, впродовж свого життя, робимо його зачерствілим і холодним.

“Дорогі в Христі Ісусі браття і сестри, якщо хочемо проживши життя залишити після себе плоди добра, які засіває Христос, то відкриймо свої серця для цих зерен. Відкиньмо думки які ще вчора володіли нами, перестаньмо тримати образу на рідних і близьких своїх, викиньмо злі звички із свого життя, перекопаймо землю серця нашого добрими справами, сльозами покаяння зросімо цю землю, щоб придатним стало серце наше для слухання Слова Божого, щоб тіло наше, цей храм Духа Святого стало достойним прийняти в себе Тіло і Кров Господа нашого Ісуса Христа”, – закликав кир Василій.

По завершенню Літургії Преосвященний владика освятив новий іконостас, після чого парох храму о.Андрій Цеслів щиро подякував владиці за пастирський візит та його батьківське піклування над парафією. Так само зі словами вдячності звернувся до вірян і жертводавців, які допомагали зі встановленням іконостасу.

На останок владика Василій та уділив вірним своє благословення через мирування.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії