Парохію Зіслання Святого Духа м.Отинія нагородили обласною премією (відео)

28 березня в обласній філармонії імені Ірини Маланюк відбулося урочисте нагородження переможців обласної премії імені Патріарха Володимира Романюка та Митрополита Андрея Шептицького в галузі духовної літератури, мистецтва та архітектури. Привітали присутніх заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк та перший заступник голови обласної ради Василь Гладій.

Дані нагороди є найвищою духовною премією в Івано-Франківській області, їх щорічно присуджують обласна державна адміністрація та обласна рада.

За підсумками відбору, учасників проекту було нагороджено в кількох номінаціях.

Перемогу в номінації “Новостворені сакральні об’єкти” отримала громада УГКЦ – Храм Зіслання Святого Духа м.Отинія.

“В наш час є надзвичайно важливим те, що державна влада пам’ятає і турбується про церкву”, – сказав парох храму, митрофорний протопресвітер Василій Мельничук.

У свою чергу  перший заступник голови облради Василь Гладій зазначив: “Сьогодні ми нагородили переможців духовними грамотами, адже розуміємо, що духовність в нашому народі високо цінується. Коли ми дбаємо про неї, то в той же час дбаємо і про державу.”

Також за внесок у “Образотворче та народне сакральне мистецтво”  відзнакою нагородили заслуженого художника України, члена Національної спілки художників України, доцента кафедри декоративно-прикладного мистецтва Косівського інституту декоративно-прикладного мистецтва ЛНАМ Степана Бзунька. Заслужений вчитель України, член Національної спілки краєзнавців Василь Курищук отримав нагороду в номінації “Духовне друковане слово”. У номінації “Реставрація сакральних об’єктів” перемогу здобув реставратор І категорії, завідувач відділом реставрації ІФКМ, автор проекту “Врятуймо скарби разом” Валерій Твердохліб.

Джерело: прес-служба Отинійського протопресвітеріату

//www.youtube.com/watch?v=0LOGs8qExUs


Новини єпархії