“Метою життя Йосафата були церковна єдність і навернення грішників”, – владика Василь Івасюк

25 листопада, день вшанування пам’яті Святого священномученика Йосафата,  правлячий архиєрей Коломийської єпархії кир Василій (Івасюк) завітав на Буковину з нагоди іменин єпарха Чернівецького владики Йосафата (Мощича).

Урочистості святкуваня розпочались з Арихиєрейської Божественної Літургії. Спільно з єпископами співслужило духовенство Івано-Франківської Архієпархії та Чернівецької єпаріхії.

В часі проповіді Преосвященний владика Василій сосередив увагу вірних на особі священномученика Йосафата, його житті і подвигах.

“Метою життя Йосафата були церковна єдність і навернення грішників. Його християнське милосердя, любов до ближнього, навіть до своїх ворогів не тільки на словах, але й на ділі, пошуки шляхів об’єднання, підтверджує велику відданість Христовій Церкві. Проповідування Йосафата принесло плоди численних навернень та подарувало йому титул “душехват”. Він відверто говорив:“Ви мене переслідуєте, готуєте для мене смерть, а я вас усім серцем люблю і бажаю за вас віддати навіть своє життя”, – сказав проповідник.

Зокрема владика пригадав вірним як священномученик загинув від рук озвірілого натовпу, що увірвався до його резиденції.

“Повернувшись із храму, єпископ почав молитись, лежачи хрестом на долівці, а потім, вийшовши, лагідно сказав до юрби: “Діти, чому б’єте моїх слуг? Якщо маєте щось проти мене, ось я!”. І тут же сокира вбивці розрубала голову слуги Божого. Одна жінка з лайкою висмикувала бороду Йосафата і на місці осліпла та відразу розкаявшись повернула знову собі зір… через 27 років після трагічної загибелі владики Йосафата Кунцевича та перенесенні його мощів до срібного саркофагу, з рани на голові виплила свіжа кров. Коли люди розкрили гріб, то мощі Йосафата виявились нетлінними. Весь народ кинувся до домовини Йосафата, котра вмить об’єднала багатотисячних присутніх: і католиків, і православних, і протестантів”,розповів владика Василь.

Звертаючись до владики Йосафата, кир Василій зазначив, що  “сьогодні лунають найщиріші привітання від усіх, однак Коломийська єпархія особливо засилає вам віночок щирих молитов. Рівночасно бажаємо вам міцного здоров’я, миру, радості, витривалості, любові та усіх необхідних небесних і земних благ! Нехай Пресвята Богородиця, через Чернівецьку чудотворну ікону “Надію безнадійних”, допоможе вам бути апостолом єдності”.

Опісля зі словами побажань до іменинника також звернулися: адміністратор Катедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці митр. прот. о.Валерій Сиротюк инкел у справах духовенства та священичих родин Івано-Франківської Арієпархії митр. прот. д-р Олег Каськів, парафіяни та молодь.

Джерело: прес-служба Коломийської єпархії


Новини єпархії