Коломийська громада віддала шану краянам у 80 річницю з дня проголошення незалежності Карпатської України

15 березня  на цвинтарі “Монастирок” відбувся мітинг-реквієм з нагоди 80-ої річниці від дня проголошення незалежності Карпатської України. 

Тодішні події 1938-1939 рр., що відбувалися на Закарпатті, сколихнули людей у Галичині та Великій Україні. Діаспора з-за кордону твердо виступила на захист своїх братів. Чинити опір союзниці гітлерівської Німеччини Угорщині добровільно пішли також хлопці й чоловіки з Коломийщини. Їхній героїчний вчинок вшанували спільною молитовою перед пам’ятним хрестом, встановленим з громадської ініціативи Коломийської ради старійшини з пошани до своїх краян.

Захід розпочався патріотичною піснею про боротьбу за незалежність України, яка прозвучала у виконанні Василя Свищука. Опісля відбулося покладання квітів. Панахиду очолили правлячий архиєрей Коломийської єпархії кир Василій (Івасюк) та керуючий Коломийською єпархією єдиної помісної православної церкви в Україні єпископ Коломийський і Косівський Юліан Гатала спільно з духовенством.
Звертаючись до присутніх, кир Василій сказав: “Головною метою нинішньої пам’яті, 80 – річчя Карпатської України, є звернути увагу українців і всіх людей доброї волі, як боролось Закарпаття за Соборну Україну. Українці Закарпаття своєю боротьбою завоювали пошану й повагу і стали безсмертними оборонцями нашого краю та поширення козацького духу свободи. Нині знову українці на Закарпатті наповняються великою любов’ю до України та її героїв. Послухати розповіді про події на Сході України, про героїзм українських бійців і пісню “Як боролось Закарпаття” – це все відіграє велику роль у процесі формування молодих хлопців і дівчат. Майбутнє твориться вже сьогодні, а патріотичне виховання в цьому відіграє чи не найважливішу роль.”

Відтак слово мав голова міськрайонного товариства “Просвіта”, Заслужений працівник освіти України Василь Глаголюк. Чоловік пригадав події тих героїчних протистоянь, що мали вагомий вплив на подальший розвиток краю та України загалом. Завершили пошанування земляків виконанням патріотичної пісні народним аматорським хором  “Просвіта” під керівництвом Романа Хімея.

Джерело: прес-служба єпархії

 


Новини єпархії