Коломияни помолились Хресну дорогу з життєписом свщм. Омеляна Ковча

27 березня, правлячий архиєрей Коломийської єпархії кир Василій (Івасюк) молився Хресну дорогу у храмі св. свящмч. Йосафата м.Коломиї.

Спільно з єпископом співслужили парох о.Володимир Касіян та сотрудник о.Василь Перцович. В часі Хресної дороги парафіяни розважали над страстями Христовими та спогадами з життя блаженного священномученика Омеляна Ковча.

Простий священик, родом з с.Космач, що на Гуцульщині, став знаним в народі завдяки відважності в часи більшовицької та нацистської окупації. Всупереч загрозі він продовжував душпастирську діяльність, надаючи допомогу потребуючим незалежно від їхньої національної, релігійної та конфесійної приналежності. Власне це і стало причиною ув’язнення священика у тюрмі гестапо на Лонцького у Львові, згодом  у концтаборі Майданек, де він і загинув мученицькою смертю.

Стація за стацією вірні відкривали для себе величну постать о.Омеляна. Спогади рідних та в’язнів дозволили краще заглибитись думками в тодішні реалії і зрозуміти ціну подвигу священика. Адже, будучи знесиленим, священик до останнього він благав не намагатися звільнити його.

“Вчора тут розстріляли 50 людей, якщо мене не буде тут, хто допоможе їм перейти в інший світ? Вони підуть навіки зі своїми гріхами в глибокому відчаї, який нависає над цим пеклом. Але зараз вони відходять із високо піднятими головами, залишаючи свої гріхи позаду себе. Вони переходять міст із радістю в серцях і я бачу, як мир і спокій утверджується в них, коли я востаннє маю з ними розмову”, – писав о. Омелян Ковч у листі з концтабору Майданек.

Після Хресної дороги владика Василій звернувся до присутніх зі словом проповіді і на закінчення подякував за молитовне розважання.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії