Храмове свято на парафії св. Архистратига Михаїла в Коломиї

21 листопада греко-католики відзначають торжество святого архистратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних. Михаїл, ім’я якого означає “хто як Бог?” або “хто рівний Богові?”  поставлений вище над всіма ангелами. Саме він з іншим небесним воїнством залишився вірним Богові, коли інші ангели збунтували.

З нагоди храмового свята владика Василій Івасюк очолив святкову Літургію у храмі св. Архистратига Михаїла у м. Коломиї. Співслужили єпископу парох о.м. Петро Чиборак, протосинкел єпархії о. Роман Кіцелюк, отці-сотрудники: Іван Остафійчук, Юрій Терещенко, Володимир Гуменюк та численне духовенство інших парафій, що приїхало розділити радість храмового свята.

Після Євангельського читання, кир Василій звернувся до вірян із проповіддю, в якій зазначив, що демони існують так само як ангели-хоронителі, але люди перших ставлять під сумнів.

“Один богослов навчав, що найбільша хитрість диявола, це переконати людей в тому, що його зовсім не існує, —продовжив пояснювати владика. — Дійсно, християни вірять в Бога, але в існування диявола мало хто вірить. Переконання теперішнього суспільства є в тому, що диявол – це втілення гріхів і пристрастей людини. Однак Святе Письмо дуже зрозуміло говорить про існування сатани і царства темних сил. Особливо про це повчає апостол Павло, кажучи, що диявол це реальний ворог християнина. Життя святих описують багато випадків явлення і дії темних сил”.

Під дією слуг лукавого людина починає грішити і хоч наша душа страждає, плаче над собою, ми все одно не зупиняємося. Єпископ поянив це на прикладі корабля, після затоплення якого, люди п’ють солону морську воду, надіючись втамувати спрагу. Насправді вони ще більше розпалюють її в собі. Так само і гріх разом з пристрастями приносить людині безперервне страждання і тягар на душі.

Далі кир Василій наголосив, що зброєю християнина проти демона є піст, покора та Ісусова молитва.

“Рівночасно звертайтеся з благанням до Пресвятої Богородиці, яка є взірцем покори, — мовив проповідник. — Головною перепоною для темних сил, щоб оволодіти душею людини є також часта Тайна Покаяння (Спопідь). Демон – гордий дух, і тому більше всього він боїться покори. Преподобний Антоній казав: “Злі духи виганяються вірою, а їхні князі – покорою”.

Наостанок владика закликав присутніх завжди дослухатися до Божих посланців — ангелів. Всім іменнинкам, які носять ім’я Михайло та Михайлина, архиєрей побажав Божої благодаті. Відтак, за традицією храмового свята, відбулось освячення води.

Джерело: пресслужба єпархії


Новини єпархії