Форум українських родин та відкриття музею-резиденції Шухевичів

29 червня у с. Тишківцях, що  на Городенківщині, відбувся Форум українських родин та відкриття музею-резиденції Шухевичів.

Поблагословити добре починання Форуму, який тут проводиться вперше, завітав єпископ Коломийський УГКЦ кир Василій (Івасюк). Звертаючись до присутніх владика зазначив, що в усі часи по становищу сім’ї в суспільстві судили про розвиток країни. Насамперед тому, що благополуччя сімей залишається мірилом її розвитку і прогресу.

“Кожна людина з великою любов’ю і душевним трепетом згадує дитинство, материнську любов і затишну батьківську оселю, бо звідти починається людина, родина, батьківщина і вся наша велична й неповторна у світі країна. Маленькі струмочки, вливаючись у більші, творять потоки, а потоки – у ріки, а ріки – у море. Подібно створені сім’ї творять родини, а з родин складається народ. Могутня ріка бере силу з маленьких джерел, так і наша країна збагачується маленькими і міцними родинами. Всі родини складені разом і творять український народ”, – сказав кир Василій.

Опісля присутнім представили поважних гостей свята, серед яких представники родин Шухевичів, Бандерів, Грушевських, Трильовських,   Івасюків, Стефаників, Романюків, Скориків, Цісиків, Бачинських, Гуриків, Сухомлинських, Книшуків, Окуневських  та інших.

З вітальним словом до громади також звернулася  в. о. голови Івано-Франківської ОДА Марія Савка,  представники знаменитої родини Марія та Юрій Шухевичі та народний депутат України Андрій Іванчук.

Запрошених гостей та всіх присутніх ініціатор проведення Форуму родин Анатолій Матвієнко назвав людьми, які піднімають український край. “Івано-Франківський регіон – найкращий в Україні. Тут зібралися люди, котрі хочуть України, і це головне. Івано-Франківщина,  Львівщина – саме звідси  починається Україна”, – зазначив чоловік.

Ще однією значимою для Тишківців подією стало відкриття музею-резиденції родини Шухевичів. Саме з цього знаменитого села походить легендарна постать національно-визвольних змагань ХХ ст., полководець, державний і політичний діяч – Роман Шухевич.

Понад 6 місяців експозицію готували працівники Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського на чолі з генеральним директором Ярославою Ткачук.

На початку присутні спільно помолилися, після чого освячення музею-резиденції родини Шухевичів звершив владика Василій з духовенством.

По завершенню урочистостей кожен охочий мав змогу оглянути музей, в якому зібрано світлини сім’ї Шухевичів, національний одяг та меблі. Зазначимо, що особливо цінною експозицією музею є “Вінок”, в якому вплетене зрізане пасмо волосся кожної однорічної дитини з династії Шухевичів.

Джерело: прес-служба єпархії

Фото: Івано-Франківська ОДА

 

 


Новини єпархії