“Добра сповідь робить людину щасливою”, – владика Василій у другу неділю Великого посту

24 березня єпископ Коломийський кир Василій (Івасюк) відслужив Божественну Літургію в храмі Великомученника Дмитрія с. Лоєва. 

Його Преосвященству цього дня співслужив адміністратор парафії о. Василь Білусяк та протопресвітер Надвірнянський о. Андрій Бакота.

Після прочитання недільного Євангелія про оздоровлення паралізованого чоловіка, владика звернувся до парафіян зі словом проповіді. Він зазначив, що друга неділя Великого посту запрошує людей прийняти тайну Покаяння.

“Сповідь – це єдина можливість очистити християнську душу від гріха та примиритися з Богом і вийти з хвороби – параліч у душі. На жаль, сучасна людина задовольняється своїм віддаленням від Бога і вважає, що їй не потрібний акт милосердя і виправдання. Вона “комфортно” почувається в гріхах, які засмоктують її, неначе болото. Папа Іван Павло ІІ зауважив, що гріхом сьогоднішнього світу є “втрата відчуття гріха”. Тому Господь посилає до нас Святого Духа, який показує всю правду про нас і про безмежне Боже милосердя. Розкаяній людині Бог прощає кожний гріх, незалежно від їх кількості та важкості”, – сказав владика.

“Добра сповідь робить людину щасливою”, – продовжив кир Василій, адже Даром цього Таїнства є прощення від Бога й примирення з Ним.

“Дивлячись на повернення блудного сина, який наближається до рідного дому важкою і довгою дорогою, рівночасно бачимо батька, який угледів сина, коли той був ще далеко, але не побіг йому назустріч. Добрий батько, як священик у сповідальниці, довго і терпеливо чекає добровільного приходу каянника (пор.Лк. 15:20, 28)”, – пояснив проповідник.

Після Літургії до архиєрея звернувся о. Василь Білусяк, який висловив вдячність за його присутність та повчальне пастирське слово. Наостанок відбулося благословення через мирування, яке кир Василій уділив присутнім.

Джерело: прес-служба єпарії


Новини єпархії