Архиєрейська Божественна Літургія у храмі св.Йосафата м.Коломиї

3 лютого, з архиєрейським візитом єпарх Коломийський владика Василь (Івасюк) завітав на парафію святого Йосафата м.Коломиї.

Божественну Літургію Преосвященний єпископ відслужив спільно з парохом храму о.Володимиром Касіяном та сотрудником о.Василем Перцовичем.

Під час проповіді кир Василій роздумував над уривком з Євангелія про оздоровлення сліпого перед входом до м.Єрихон. На початку проповідник зазначив, що сліпота існує як фізична, так духовна.

“Сліпота очей охопила нині у світі понад 100 млн. осіб. Теперішні люди  є незрячими і часто засліпленими, хоча цієї страшної недуги самі в себе не помічають. Сліпота починає збільшуватися тоді, коли люди не бачать Божого Милосердя і приписують собі всі таланти і досягнення: силу, розум, духовні і фізичні обдарування, успіхи в бізнесі чи кар’єрному рості. Люди безвідповідально із зачерствілим та холодним серцем використовують ці дари Божі і проходять мимо Його Милосердя…”, – сказав єпископ.

Також владика наголосив, що причинами духовної сліпоти є грішне життя. “Гріх продовжує тримати людей у темноті і не дозволяє побачити їм світло Правди. Пояснив він, – Засліплена гріхом людина ніколи немає спокою, бо служить золотому теляті і падає з одного гріха в інший. Щоб привести до свідомості таку людину, Господь посилає їй хрест і різного роду терпіння, аби вона визнала Бога за свого Творця і більше Його не ображала. Завдяки стражданням і терпінням, ми прозріваємо і повертаємо на дорогу чесноти.”

В часі Літургії багато вірних приступили до Таїнства Сповіді, яке уділяв о.Ярослав Врублевський, та Святого Причастя.

По завершенню владика поблагословив присутніх і з нагоди візиту помирував.

Джерело: прес-служба єпархії

 

 

 


Новини єпархії