Похоронні богослужіння за покійним о.Тарасом Чепілем

Сьогодні, 28 листопада 2018 р.Б., була відслужена заупокійна Божественна Літургія та похорон протоієрея – емерита Коломийської єпархії УГКЦ отця Тараса Чепіля, у деканальному храмі Чуда Святого Архистратига Михаїла УГКЦ м.Снятин.
Божественну Літургію та чин похорону з благословення єпарха Коломийського кир Василія (Івасюка) очолив протопресвітер Снятинський митрофорний протоієрей Теодор Оробець, з яким співслужили священики єпархії.

Під час Божественної Літургії о.Теодор Оробець виголосив похоронну проповідь, а похоронну прощу – сотрудник храму Чуда Святого Архистратига Михаїла о.Михайло Луканюк.

Після Служби Божої був відслужений похорон. Відтак відбувся процесійний похоронний хід до міського цвинтаря, де й був похований блаженної пам’яті о.Тарас Чепіль.

Довідка: отець Тарас Чепіль народився в сім’ї греко-католицького священика о.Семена та Ірини Чепіль 11 травня 1929 року в с.Журавно, Жидачівського повіту на Львівщині. Його дідусь о.Хома і два дядьки теж були греко-католицькими священиками, один із ним був капеланом Австро-Угорської армії. Навчання розпочав у народній школі у 1936 році в с.Шили Збаражського повіту на Тернопільщині, пізніше в Бережанській гімназії, у середніх школа м.Збараж та с.Нове Підволочиського району. У 1945 році батько о.Тараса, який був священиком УГКЦ – о.Семен Чепіль був засуджений на 10 років ув’язнення в концентраційних таборах Воркути за те, що не підписав перехід до РПЦ. Щоб оминути вивезення на Сибір три брати і мати вимушені були все залишити і переховуватись декілька років в населених пунктах різних районів. В 1952 році закінчив Львівський ветеринарний Інститут та в 1968 році педагогічний факультет, ветеринарної академії. Працював головним лікарем ветеринарним Надвірнянського району, лабораторним працівником ( бактеріологом, хіміком і директором) в м.Городенка, м.Снятин та м.Івано-Франківськ, на педагогічній роботі в с.Кути та завідувачем заочного відділення Рогатинського зооветиринарного технікуму. З 1989 року вийшов на пенсію, але почув поклик Бога та наслідуючи свого дідуся, батька, вирішив стати священиком. Був допущений до здачі екзамені екстерном в Івано-Франіквському Теололічно-Катехитичному Духовному Інституті. Піддияконські свячення отримав з рук Владики Софрона (Дмитерка), ЧСВВ у серпні 1993 р. Дияконські свячення отримав з рук Владики Павла (Василика) – 22.12.1993 р. Ієрейські свячення отримав з рук Владики Павла (Василика) – 27.09.1994 року. Грамотою Єпископа ординарія Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Кир Павлом (Василиком) призначений завідателем Церкви Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ с.Підвисоке та катехитом м.Снятин. З 1997 року призначений завідателем Церкви Св.Миколая с.Орелець і від 15.10.1998 року адміністратором Церкви Успення Пресвятої Богородиці с.Вовчківці. Працював також вчителем християнської етики у Снятинській СШ2 та вчителем християнської етики та латинської мови у Снятинській гімназії з 1993 року. Був одружений з Олександрою Мардарович. Народилась дочка Ірина Тарасівна Чепіль, яка працює лікарем у Снятинській ЦРЛ.

Автор: о.Михайло Луканюк для прес-служби єпархії


Новини єпархії