150-річчя храму Преображення Господнього відзначили в с.Старі Кути

Кожен освячений храм служить місцем особливого навернення людини до Бога. Люди в ньому охрещуються, беруть шлюби, сповідаються, прозрівають духовно і з молитвою відходять на вічний спочинок.

Так, впродовж 150-літньої історії, не одне покоління вірян переступало поріг храму Преображення Господнього в с.Старі Кути, щоб схлити свої голови та коліна перед Всевишнім. З нагоди такого поважного ювілею на спільну молитву до села на Косівщині завітав правлячий архиєрей Коломийської єпархії владика Василій (Івасюк).

Під час Архиєрейської Божественної Літургії Преосвященному владиці співслужили: протопресвітер Косівський о. Роман Іванюлик, парох храму о. Юрій Костик, сотрудник о. Юрій Корпанюк та о. Василь Воєвода.

Відтак, після прочитання Євангелія, яке цього дня переповідає про Сліпородженого, Преосвященний владика звернувся до присутніх зі словом настанови.

“Навколо нас ходить велика кількість засліплених людей. Сліпороджений ж був фізично незрячим, але маючи віру і довіру до Божого милосердя, бачив душею і був відкритим на істину. Він прийняв цю істину, яку жінка самарянка прийняла від Ісуса Христа при криниці Якова і тому одужав. Істина оздоровила хворого і це стало явним Божим чудом. Це чудо не могли заперечити ніяк, бо цього сліпородженого хлопця знали всі люди тієї околиці від народження. У цій історії вражає те, що дехто хотів сперечатися і доказувати якусь правоту, замість того, щоби радіти щастям іншого. Адже сліпий одужав! І цей колишній сліпий не був багатослівний, він радів і свідчив власним життям: Знаю одне: був я сліпим, а тепер бачу”. Свідчити Христа у фактах особистого життя – це найкращий спосіб навернути людину до Спасителя і відкрити їй очі”, – сказав владика.

Також з нагоди Дня матері єпископ привітав усіх жінок, які носять ім’я “мама” та закликав дітей пригорнутися зі словами подяки до рідного серденька. “Бо прийде час, а для когось він уже настав, що ви будете жаліти не за розбитим телефоном, а за тим, що не прийшли відвідати і перепросити маму”,- наголосив кир Василій.

По завершенню святкової Літургії Преосвященний владика вручив подячні грамоти парафіянам, які   дбають про святиню та поблагословив присутніх через обряд мирування.

Автор: Діана Чавага, прес-секретар єпархії


Новини єпархії