Посланник Святішого Отця на Синоді: “Зустрічі Папи Франциска і Глави УГКЦ є завжди дуже плідними, які будують фундамент для співпраці”

“Святіший Отець просив мене передати, що Святий престол є завжди до вас близький і має велике бажання слідувати за вами, товаришувати з вами в усіх справах, які можуть бути знаком турботи Церкви Риму заради любові для цілої Церкви”, – про це сказав владика Клаудіо Ґуджеротті, Апостольський нунцій в Україні, під час першого дня роботи Синоду Єпископів УГКЦ, який триває у Львові-Брюховичах з 2 по 12 вересня 2018 року.

За словами Архиєпископа Клаудіо Ґуджеротті, цьогорічний Синод відбувається в дуже особливий момент, який переживає Україна. “Хотів би лише пригадати тему, яка була і є в центрі нашої уваги, – уділення цього славного Томосу. Про це багато говориться, але ще нічого не видно. Тому залишається поле для різних розмов… Нам потрібно зосередитися передусім на Церкві, яка є улюбленицею Христа. Але треба бути уважним також щодо політичного моменту, який присутній у цій темі. Хотілося б, аби більше говорили про Христа, а менше про політику, особливо коли ця тема має свою природу на церковній площині”, – зауважив посланник Папи.

За його словами, ми зараз готуємося до президентських виборів. Це також, вважає Архиєпископ, є особливою нагодою, щоби побачити, як греко-католики в Україні можуть допомагати людям зрозуміти, що вони хочуть, допомогти пам’ятати про наслідки, коли говоримо про таку цінність як справедливість, повагу до людських прав, якими часто нехтують.

Тема Синоду – Боже Слово. «Проповідувати Боже Слово пробуджує завдання бути місіонерами, уміння працювати і робити висновки, які служитимуть для універсальної Церкви. Тому що без цього Церква була би біднішою. Це характерна риса Церкви – приймати Слово і потім його проповідувати», – вважає владика Клаудіо Ґуджеротті.

Апостольський нунцій зауважив, що під час Синоду будуть номіновані нові єпископи. Він висловив сподівання, що ці номінанти будуть зразковими. “Нові єпископи – зміцнення апостольської колегії, якій довірено керування Церквою. Щоб вони продовжували бути здоровою, глибокою, живою духовністю зі здібністю керування, яка є особливою конкретною характеристикою цього завдання”, – зауважив він.

Насамкінець Апостольський нунцій побажав членам Синоду плідної праці і передав обійми та благословення Святішого Отця. “І щоб ви пишалися тим, ким ви є і до чого ви покликані, аби підтримати вірних у вірі”, – наголосив Архиєпископ.

Владика Клаудіо відзначив, що Папа Франциск і Блаженніший Святослав завжди мають нагоду зустрітися. “Це завжди зустрічі, які є дуже плідними, які будують спільний фундамент для співпраці”, – вважає він.

Глава УГКЦ у свою чергу попросив передати Святішому Отцеві «єдність і підтримку, яку єпископи Української Греко-Католицької Церкви хочуть йому висловити».

“Ми вчора сказали публічно, – наголосив Блаженніший Святослав, – що УГКЦ є зі Святішим Отцем у його стражданнях, у його труднощах і хоче завжди приносити йому тільки радість. Не засмучувати свого Отця, а своєю працею, своїм служінням завжди бути причиною радості”.

 

Департамент інформації УГКЦ


Новини УГКЦ